24.11.2010 23:26


Kapela Sunshine v Brně září

Autor: Ondřej Ekl | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Kdo má rád divoké a elektrizující písničky, ten si přijde při poslechu kapely Sunshine na své. Skupina dlouho působila v USA a možná právě proto ví, jak rozhýbat svoje fanoušky.

Brno – Kapela Sunshine rozzářila včerejší večer v brněnském hudebním klubu Metro. Čtveřice hudebníků z Tábora je na místní scéně proslulá a jejich elektrizující vystoupení si přišlo poslechnout přes dvě stovky fanoušků, kteří klub a hlediště zcela zaplnili.

Sunshine zahráli většinu svých hitů, mezi které patří zejména skladby Victim Is Another Name For Lover nebo Top! Top! The Radio. Sunshine zářili v Metru. Foto: Ondřej EklVystoupení těchto muzikantů je vždy doprovázeno jejich obrovským nasazením a svoji energii dokážou přenést i na dav pod pódiem. Dnešní koncert nebyl výjimkou, a kdo byl u jeviště, ten skákal, tančil a zpíval s kapelou. Výrazný rytmus je pro ně zkrátka typický a ve víru dění nikdo nevěnuje pozornost tomu, že spousta písniček je hodně podobných. Tahounem skupiny je především zpěvák Kay, vlastním jménem Karel Buriánek, který to s lidmi dokonale umí. A i když mezi skladbami neprovolával skoro nic jiného než „Brno! Brno!“, způsobem, jakým to dělal, si fanoušky získal. „Bylo to dobré, stejně jako vždycky. Jen by mohli přidat více starších písniček, jejich koncerty se hodně opakují,“ řekl fanoušek Bartoloměj Jičínský o jejich vystoupení.

Koncert byl součástí Metro Music festivalu, který se koná od 17. listopadu. Díky němu v klubu uspořádaly vystoupení další kapely, mezi nimi United Flavour a The Prostitutes. Kapela Sunshine pokračuje ve svém turné dalšími koncerty. Zítra vystoupí v Plzni, pozítří v Liberci v klubu Vlak.

Klíčová slova: sunshine, metro music bar

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.