26.09.2010 21:38

Karlovy Vary poprvé v sezóně vyhrály, odnesla to Kometa

Autor: Tereza Hašková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

BRNO V pátém kole Tipsport extraligy uvítala Kometa Brno na svém ledě hráče Karlových Varů. Po nerozhodné první třetině hosté využili tři přesilové hry a zlomili odpor domácích. Ve třetí třetině Karlovarští přidali ještě další čtyři góly. Utkání tedy skončilo nelichotivým výsledkem pro Kometu 0:7.

Od úvodních minut se hrál opatrný hokej na obou stranách. Jako první zahrozili hosté, ale Trvaj v domácí brance byl pozorný. Brňané si při bránění pomáhali drobnými fauly, které rozhodčí přísně trestal. V jedenácté minutě měli karlovarští dokonce dvojnásobnou výhodou, ale ani tentokrát neuspěli. I domácí dostali šanci hrát přesilovku pět na tři, ale na skvěle chytajícího Mensatora nevyzráli. První třetina tedy skončila bez branek.

Do druhé třetiny vlétli hráči Karlových Varů jako vyměnění, naopak domácí jako by zůstali myšlenkami ještě v kabině a to se jim vymstilo. Brňané nestíhali bruslit a opět si vypomáhali fauly. Další přesilovou hru hosté už využili a David Hruška otevřel skóre po přihrávce Lukáše Pecha.

Kometa, hnaná kupředu skvělými fanoušky, se snažila o rychlé vyrovnání, ale Kvapil ani Veselý Mensatora nepřekonali. A tak udeřila druhá strana. Unikajícího Kumstáta stáhl Bičánek, k dorážce se dostal Skuhravý a zvýšil na 2:0 pro Karlovy Vary. Domácí se ovšem opět nevyvarovali faulů a v následující přesilovce pěti proti třem znovu inkasovali. Tentokrát z hokejky David Noska od modré čáry. Kometa se v přesilovkách spíš trápila. Neujaly se ani dvě střely Bičánka,  a tak skončila druhá třetina 0:3.

V úvodu třetí části dostali domácí další šanci hrát přesilovou hru, ale v ní po rychlém brejku udeřily opět Karlovy Vary. Mezi střelce se zapsal Lukáš Pech po přesné přihrávce Davida Hrušky. Kometa se ještě nevzdávala, ovšem Pospíšilova střela skončila na tyči. A po závaru před Mensatorovou brankou se neprosadil ani Balej. Ve čtyřicáté sedmé minutě byl pak vyloučen domácí Petr Hubáček na deset minut za nesportovní chování.

V následné přesilovce karlovarští opět uspěli, od modré se trefil Petr Gřegořek. Kometa v těchto chvílích vůbec nestačila a od další pohromy je uchránil skvělým zákrokem Jiří Trvaj. Kometu potrestal za její nedisciplinovanost dalším gólem v přesilové hře Václav Skuhravý. Domácím nevycházelo vůbec nic, Huml netrefil takřka prázdnou bránu. V poslední minutě pak ještě Hruška střelou nad Trvajovou lapačku zpečetil skóre na 0:7 z pohledu Komety.

Kometa nepotvrdila výhru ze Zlína a v tabulce klesla na devátou příčku. Karlovy Vary naopak poprvé letos zvítězily a odlepily se ode dna tabulky. V příštím kole se Kometa bude snažit o reparát na ledě pražské Sparty. Karlovy Vary hrají na Kladně.

Kometa Brno – Karlovy Vary 0:7 (0:0, 0:3, 0:4)

Branky: 25. a 59.Hruška, 29. a 54. Skuhravý, 30. Nosek, 42. Pech, 49. Gřegořek