05.11.2019 23:53


Káva, čaj, či čokoláda? Festival v Bratislavě nabídne všechno

Autor: Kristýna Dostálová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Tento čtvrtek u historické budovy Staré tržnice v Bratislavě začíná festival Káva Čaj Čokoláda. Pořadatelé pro návštěvníky připravili nejen ochutnávky kávy, čajů a čokolád, ale také mnoho přednášek a workshopů. Návštěvníci se na workshopech budou moct naučit kupříkladu určovat chuťový profil čajů.

Bratislava – První listopadový čtvrtek se v Bratislavě již šestým rokem koná festival Káva Čaj Čokoláda. Festivalu se účastní zkušení baristové, kteří se zabývají přípravou kvalitní kávy, teatendeři, neboli čajoví specialisté a čokolatérové, lidé vytvářející cukrovinky z čokolády. Festival začíná v devět hodin ráno a končí v pátek v osm hodin večer.

„Program Festivalu probíhá na šesti pódiích. Ty jsou plné diskuzí, přednášek, workshopů. Návštěvníci se naučí, jak rozeznávat chuťové profily čajů, kávy a čokolády a jak je správně připravovat. Také si zkusí Latté art,” uvedla organizátorka festivalu Hana Kováčová. Latté art je způsob přípravy kávy, při kterém se naléváním mléčné emulze do hladiny nápoje vytváří různé obrazce.

Jedním z návštěvníků, kteří se na festival pravidelně vracejí, je Martin Kovács, který žije v Bratislavě a pracuje jako IT pracovník. „Dobrá káva, čaj a čokoláda patří mezi moje oblíbené koníčky. Všechny tři věci zbožňuji a jsou pravidelnou součástí mého dne. Na minulém roce se mi líbily možnosti ochutnávky a nákupu produktů a také to, že jsem se toho o kávě, čaji a čokoládě hodně dozvěděl,” řekl o předchozím ročníku. Někteří návštěvníci se ovšem na festival vypraví poprvé.

„O festivalu jsem se dozvěděla z Facebooku. Nejvíce se těším na degustace čaje, nejradši mám čaje zelené. Jediným problémem je pro mě doba konání festivalu. Studuji gymnázium a jet v týdnu do Bratislavy je časově náročné. Přesto doufám, že stihnu páteční odpolední program,” popsala Eliška Havlová, studentka gymnázia v Brně.

Organizátorka Hana Kováčová je sama fanouškem gastronomie a festival vznikl z iniciativy přiblížit lidem svět kávy, čajů a čokolády lidem. „Lidé na festivalu získávají množství nových informací, které mohou využít nejen v gastronomických provozech, kavárnách a hotelech, ale i v domácím prostředí a v kruhu svých nejbližších," řekla Kováčová.

Festival Káva Čaj a Čokoláda se koná již šestým rokem napřed v Bratislavě a následně v Košicích. V minulých letech se obou festivalů zúčastnilo kolem sedmi tisíc lidí.

Klíčová slova: káva, čaj, čokoláda, pozvánka, festival, Bratislava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.