20.04.2017 18:52


Kavárna Tři ocásci se znovu otevře, přestěhovala se na třídu Kapitána Jaroše

Autor: Eva Bartáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Veganská kavárna Tři ocásci přesídlila z Gorkého ulice na třídu Kapitána Jaroše. Oficiálně se do ní první hosté podívají příští týden, neoficiálně podnik testují přátelé a známi kavárníků. Kolektiv provozující kavárnu plánuje obměnit staré vybavení a rozšířit nabídku jídel. Pokračovat bude ve spolupráci s neziskovou organizací Nesehnutí sídlící ve stejné budově, ve které se Tři ocásci zabydlují. 

Tři Ocásky zatím navštěvují jen přátelé a známí spolumajitelů.  Autorka: Eva Bartáková

Brno – Původní adresu musela brněnská kavárna Tři ocásci opustit kvůli neshodám s majitelem budovy, kterému vadil hluk (o tom jsme informovali zde). Po téměř dvou měsících se ale veganský podnik znovu otevře, a to na třídě Kapitána Jaroše, kam se přesunul z Gorkého ulice.

Podnik oficiálně zahájí provoz příští týden, v současnosti ho navštěvují jen přátelé a známí spolumajitelů. „Potřebujeme doladit pár věcí. Snažíme se skamarádit s novým prostorem a s duchem místa. Naše původní vybavení pomalu dosluhuje a musíme ho vyměnit. Proto jsme ještě neotevřeli,“ vysvětlila členka kolektivu provozujícího kavárnu Tři ocásci Anna Demchuk. „Chtěla jsem kavárnu navštívit s přáteli, ale pak jsem se dozvěděla, že zavřeli. Jsem ráda, že se podnik znovu otevřel. Těším se, až se tam podívám,“ uvedla studentka Adéla Kubíčková.

Kavárna zabírá sklepní prostory, ve kterých dřív sídlila restaurace U Boba. Provozovatel se jí ze zdravotních důvodů nemohl dál věnovat. Součástí restaurace byla i kuchyně, která teď také patří ke Třem ocáskům. Podle Demchuk umožní lepší zázemí a nové vybavení rozšířit nabídku kavárny. „Vymýšlíme nové menu. Konečně máme velkou kuchyni, tak snad budeme pořádně vařit,“ řekla.

Noví sousedé si na Tři ocásky zatím nestěžují. V budově, kam se kavárna přesunula, sídlí také nezisková organizace Nesehnutí, která se Třemi ocásky několik let spolupracuje. Na přistěhování podniku se lidé z Nesehnutí nepodíleli, ale vítají ho. „Známe se s Ocásky dlouho. Pravidelně u nich pořádáme různá promítání. Že jsou teď ve stejné budově je náhoda, ale jsme za to rádi,“ uvedla zástupkyně Nesehnutí Hana Svačinková. Tuto neděli promítnou v kavárně film o izraelském vojenském průmyslu The Lab.

Kolektiv Tří ocásků si spolupráci s Nesehnutí také pochvaluje. „Nesehnutí nás přivítalo cedulí ‚Naše extremistické doupě – vaše extremistické doupě‘,“ dodává Demchuk. Členové neziskové organizace byli jedni z prvních, kteří podnik na nové adrese navštívili. „Nevěřila jsem, že se ten prostor dá změnit v tak příjemné místo. Těším se, až budou mít otevřeno celý den,“ zhodnotila Petra Havlíková z Nesehnutí.

Klíčová slova: Tři ocásci, Nesehnutí, kavárna

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.