01.10.2013 20:49


Kávový festival odstartovalo unikátní vystoupení

Autor: Aneta Zachová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Slavnostní zahajovací večer Týdne kávy nečekaně roztančil nádvoří Místodržitelského paláce. Desítky lidí se staly součástí jedinečného fenoménu zvaný flash mob, pro který je charakteristická rychlost, nečekanost a především zábava. Taneční lekci si pro zájemce připravila brněnská skupina High Edition.

Brno - Již od prvního říjnového rána mohou milovníci černého moku využít speciálních nabídek ve více než sedmdesáti brněnských kavárnách. Oslavy, které rozproudí brněnské podniky, doprovází také rozmanitý kulturní program, jehož součástí byl i netradiční kávový flash mob. „Chtěli jsme, aby se lidé mohli zapojit přímo do dění a tato forma k tomu byla ideální,“ popsala zahajovací program koordinátorka Týdne kávy Kateřina Eichlerová. Netradičního vystoupení se tak zúčastnili všichni, kdo se chtěli zahřát tancem a užít si nečekanou zábavu. "Nebýt té hrozné zimy, užila bych si tance mnohem víc," řekla divačka Eva Beránková.

Taneční skupina High Edition roztančila nádvoří Moravské galerie. Foto: Aneta ZachováImprovizované představení vedla taneční skupina High Edition, které se za chvilku podařilo všechny přítomné naučit jednoduchou choreografii. Večer pak pokračoval swingovovou tančírnou, která se kvůli chladnému počasí přesunula do barokního sálu Moravské galerie. 

Třetí ročník Týdne kávy přináší do brněnských kaváren také řadu vernisáží, hudebních vystoupení a promítání tematických filmů. Kdo zavítá do vybraných podniků, může se dokonce dozvědět, jakou mu kávový lógr předvídá budoucnost. Milovníci caffè latte nebo cappuccina si zase mohou pod dozorem brněnských odborníků na přípravu kávy vyzkoušet techniku latte art a vytvářet obrázky z kávové pěny. V gastronomickém programu samozřejmě nechybí ochutnávky dezertů, které k odpolední kávě neodmyslitelně patří. „Akci si užijí všichni, kdo pijí kávu, ale nejen oni. Program může oslovit i rodiny s dětmi, pro které jsou v neděli připravené hry a soutěže,“ uvedla Eichlerová. Kávový festival provede návštěvníky také historií oblíbeného nápoje. V Moravské galerii je po celý týden k vidění malá tematická výstava a ti, kteří se chtějí o kávě dozvědět ještě více informací, se mohou účastnit hned několika přednášek. 

O víkendu vyrostou na nádvoří Místodržitelského paláce stánky, kde se představí na čtyřicet druhů kávy připravených různými způsoby. Návštěvníci se zde také dozvědí, jak nejlépe si mohou černý mok připravit doma. Nedělní odpoledne pak bude patřit dětem, pro které Technické muzeum v Brně přichystalo vyprávění o cestě kávového zrnka z plantáže až do šálku. Program v pondělí slavnostně završí netradiční kávová módní přehlídka a premiéra miniopery Caffè kabaretní fraška. 

Klíčová slova: Týden kávy, kavárny, Moravská galerie

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.