03.11.2010 22:26


Každý může vybrat vánoční strom pro Brno

Autor: Tereza Hašková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Ovlivnit výběr vánočního stromku pro náměstí Svobody může kdokoliv, komu záleží na podobě náměstí během vánočních svátků. Již podruhé mohou lidé vybírat mezi třemi stromy vybranými pro brněnské Vánoce z lesa u Křtin.

BRNO – Hlasování o nejkrásnější vánoční strom probíhá od 18. října do 14. listopadu. Zájemci mohou hlasovat na webových stránkách Turistického informačního centra www.ticbrno.cz anebo posílat své tipy poštou na adresu centra. „Deník Rovnost sice uspořádal anketu o nejkrásnější strom, ale ta je neplatná, rozhoduje jedině naše anketa,“ uvedla Zuzana Voráčová z informačního centra. Té se doposud zúčastnilo přes třináct set lidí.

Mezi třemi smrky prozatím vítězí nejvyšší z nich, sedmnáct metrů vysoký „strom číslo jedna“. „Hlasovala jsem pro první strom, protože mi připadá krásně rostlý. Hlasování jsem uvítala, jelikož chodíme s rodinou pravidelně na vánoční trhy. Loni se mi na nich velmi líbilo i díky krásnému stromku,“ řekla Brňanka Věra Červínková. Ne každý však hodlá využít svou šanci hlasovat. „Nemám zájem hlasovat. Spoléhám se na to, že ostatní vyberou pěkný strom,“ uvedla Marie Čermáková.

Zájemci si mohou udělat výlet do lesa a zhodnotit vzhled stromů na vlastní oči. Zde je k dispozici mapka se zakreslenými stromy i přesné souřadnice jejich polohy. „I letošní strom poputuje do Brna ze Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny. Odtud pochází většina stromků, jež byla v minulých letech na náměstí Svobody. Tři stromy do užšího výběru jsem vybírala osobně spolu s odborníky a lesníky,“ ujasnila původ stromu vedoucí turistického informačního centra Petra Kačírková.

Vítězný strom se na náměstí Svobody objeví 17. listopadu. Vybrat svého favorita mezi stromy si mohli zájemci poprvé minulý rok. Tradice Vánočního stromu na náměstí Svobody je však mnohem starší. Byla založena před šestaosmdesáti lety novinářem Rudolfem Těsnohlídkem. Těsnohlídek se rozhodl pomáhat opuštěným dětem sbírkou pod vánočním stromem poté, co nalezl v lese opuštěné dítě, právě když si šel uříznout smrček na Vánoce.
Klíčová slova: vánoční strom, Brno, náměstí Svobody, turistické informační centrum, hlasování, anketa, Vánoce

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.