24.11.2015 15:41


Kdo chce uspět v showbyznysu, musí mít ostré lokty, říká muzikálová herečka Veronika Mertová

Autor: David Vondra | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Každá mladá zpěvačka touží po zaplněných koncertních halách, úspěchu v pěvecké soutěži a vystupování po boku Lucie Bílé a Jiřího Korna. Málokteré se to ale povede. Šestnáctiletá Veronika Mertová má všechny tyto úspěchy za sebou. Postoupila mezi padesát nejlepších v soutěží X Factor a momentálně hraje hlavní roli v muzikálu The Addams Family, za což byla nominována na Cenu Thálie.

Veronika Mertová v roli Středy při vystoupení muzikálu The Addams Family, Foto: Roman Albrecht

 

Veronika Mertová začala zpívat v osmi letech, kdy měla také své první sólové vystoupení. „Ze začátku jsem nevěděla, zda mě zpívání baví natolik, abych se mu věnovala i v budoucnu. Zpěv jsem brala spíše jako koníček, na který chodím po škole s kamarádkami,“ popisuje své začátky. V rozhodování jí pomohla starší sestra, která také zpívala a stala se jejím prvním hudebním vzorem. „Sestra Aneta se pravidelně účastnila pěveckých soutěží a vystupovala na společenských akcích. Posluchačům se vždy líbila a chválili jí. Chtěla jsem být jako ona a začala se zpívání věnovat naplno,“ říká Mertová. 

Po několika měsících tréninku se zúčastnila svých prvních pěveckých soutěží a ihned uspěla. Vítězství v celostátní soutěži Slavící ve školní lavici, postup do třetího kola soutěže Česko Slovensko má talent nebo účast ve finále Zlatého Oříšku je pouze část z výčtu jejích úspěchů. „Prošla jsem si spoustou soutěží, kde jsem nasbírala zkušenosti a kontakty, bez kterých bych nebyla tam, kde momentálně jsem. Soutěže jsou pro začínajícího zpěváka úplný základ, protože se zde naučí mít ostré lokty, přestane být nervózní a získá sebejistotu,“ sděluje. 

Poznala zajímavé lidi a získala důležité kontakty do budoucna

Ráda zkouší nové věci, a proto navštívila casting na roli Angee v muzikálu Andílci za školou. „Lákala mě spolupráce s režisérem Filipem Renčem a skladatelem Michalem Davidem, kterým jsem vděčná, že mě do role Angee obsadili. Andílci za školou rozšířili mé obzory a byli skvělou zkušeností, protože jsem se naučila skloubit herectví a zpěv dohromady,“ popisuje Mertová. Díky muzikálu se dostala do povědomí hudebních producentů, kteří jí začali obsazovat do svých uměleckých projektů. Nazpívala CD s názvem Winx a úvodní píseň ke stejnojmennému seriálu, který dodnes vysílají v televizi. „Znělku pořadu jsem nazpívala společně s Janem Bendigem a Samuelem Gyertyákem. Při natáčení jsme si užili spoustu legrace. Poznala jsem zajímavé lidi, což je pro mou kariéru velice důležité. Zároveň jsem si ale s někým rozuměla natolik, že se z nás stali přátelé, což je důležitější než pracovní kontakty,“ vypráví. 

Vím, že mě čekají roky práce a tréninku, říká Mertová

Dosud největšího úspěchu dosáhla v muzikálu The Addams Family, ve kterém hraje jednu z hlavních rolí – mladou a dospívající dívku Středu. „Tato role mi změnila dosavadní pěveckou kariéru. Hrát v muzikálu s Lucií Bílou, Jiřím Kornem a Ivou Pazderkovou byl od dětství můj sen. Nikdy jsem si však nemyslela, že se mi splní,“ vypráví Mertová. Působením v Addamsově rodině získala zkušenosti i nabídky na další koncerty a vystoupení. „Díky muzikálu jsem se naučila mnoho nových věcí a pozorovala profesionální přístup mých kolegů. Zjistila jsem, že pokud se chci někdy přiblížit jejich úrovni, čekají mě roky práce a tréninku,“ sděluje. Za roli Středy si dokonce vysloužila účast v širší nominaci na Cenu Thálie za muzikálové herectví. „Celý večer byl naprosto jedinečný. Byla jsem součástí přímého přenosu ve společnosti slavných osobností, které jsem do té doby pozorovala pouze v televizi. Na tento zážitek do konce života nezapomenu,“ zakončuje Mertová.

 

Portrét Veroniky Mertové, Foto: Monika Křenová

                                   

Medailonek:

Veronika Mertová se narodila v Letohradě, kde navštěvovala místní základní školu. Poté přestoupila do Prahy, kde studuje Střední odbornou školu pro administrativu Evropské unie a vystupuje v muzikálu The Addams Family v Hudebním divadle Karlín. Veronika se věnuje také charitě a spolupracuje s občanským sdružením Vlaďky Erbové, když pravidelně vystupuje na benefičních akcích, které pomáhají nemocným dětem na onkologických odděleních.

 

 

Největší úspěchy:

2008 - 1. místo v celostátní soutěži Slavíci ve školní lavici

2011 - 2. místo na mezinárodní pěvecké soutěži Zlatá Loutna

2012 - 1. místo v mezinárodní pěvecké soutěži Česko zpívá

2012 - 1. místo v multitalentové soutěži Harfa naživo

2014 - postup mezi 50 nejlepších v soutěži X Factor


Klíčová slova: Veronika Mertová, muzikál, zpěv, The Addams Family, talent

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.