04.10.2018 15:34


Knihovna Jiřího Mahena otevřela novou pobočku v Husovicích

Autor: Veronika Kusalíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Obyvatelé Husovic se konečně dočkali knihovny ve svém okolí. Knihovna Jiřího Mahena ve středu za přítomnosti vedení radnice slavnostně představila svůj již šestatřicátý provoz na území města Brna. Pobočka nabídne přes tři tisíce knih.

Brno - Čtenáři si v nově otevřené knihovně v Husovicích mohou kromě knih a časopisů zapůjčit také deskové hry, CD s mluveným slovem, hračky či didaktické pomůcky pro děti se specifickými potřebami. K dispozici též budou nestandardní předměty jako pétanque, kroket, deštníky nebo dioptrické brýle. V nabídce je více než tři tisíce knih a sedm druhů časopisů. „Je to sice jedna z našich nejmenších poboček, ale máme zkušenost, že v těch nejmenších knihovnách se mají lidi moc dobře, protože se cítí jako doma. Proto doufám, že ji vezmou Husovičáci za svou a budou se sem rádi vracet,“ vyjádřila se ředitelka Knihovny Jiřího Mahena Libuše Nivnická.

Místní se nemusí bát, že jim nebude na první pohled omezené množství knih stačit. V knihovnách s malými prostory totiž funguje výměnný fond, v němž tituly mezi knihovnami cirkulují a přečtené knihy se nahrazují novými. „Město navíc přispělo na nákup knih sedm set tisíc korun, takže se můžeme těšit na zajímavé tituly,“ dodala Nivnická.

„Nápad na novou pobočku v Husovicích vznikl před třemi lety, kdy se kanceláře místního kulturního centra nevyužívaly,“ sdělil první náměstek primátora Petr Hladík. Součástí prostorů je venkovní plácek pro různé společenské a kulturní účely. „Rádi bychom, aby se zde konala večerní divadelní představení nebo třeba dětské dny,“ uvedla místostarostka městské části Brno-sever Miriam Kolářová. 

Náklady na stavbu budovy, které poskytlo město Brno, vyšly na necelých sedm milionů korun. Čtenáři mohou bezbariérově přístupnou knihovnu navštěvovat v úterý a ve čtvrtek.

Místní se nemusí bát, že jim nebude na první pohled omezené množství knih stačit. „V knihovnách s malými prostory funguje výměnný fond, tituly mezi knihovny cirkulují, takže co je přečteno se odsouvá a nahrazuje se knihami novými. Město navíc přispělo na nákup knih sedm set tisíc korun, takže se můžeme těšit na zajímavé tituly,“ dodala Nivnická.

„Nápad na novou pobočku v Husovicích vznikl před třemi lety, kdy kanceláře místního kulturního centra zůstaly nevyužívány,“ okomentoval první náměstek primátora Petr Hladík. Součástí prostorů je venkovní plácek pro různé společenské a kulturní účely. „Rádi bychom, aby se venku konaly večerní divadla nebo třeba dětské dny,“ uvedla místostarostka městské části Brno sever Miriam Kolářová.

Náklady na stavbu budovy, které poskytlo město Brno, vyšly na necelých sedm milionů korun. Samozřejmostí pobočky je bezbariérový přístup. Pobočka bude pro čtenáře otevřena dva dny v týdnu, v úterý a ve čtvrtek.

Klíčová slova: brno, knihovna, kjm, husovice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.