24.03.2019 15:31


Komentovaná krmení, malování na obličej, koulování. V brněnské zoo vítali jaro

Autor: Aleš Chromečka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zoologická zahrada Brno včera přivítala jaro. Program pro děti i dospělé zahrnoval workshopy a dílny, hudební vystoupení, cestovatelské přednášky, komentovaná krmení či tradiční likvidaci čarodějnice Morany.

Brno – Vítání jara v brněnské zoo vypuklo v sobotu ráno. Organizátoři vytvořili mezi jednotlivými stanovišti vědomostní stezku, na které mohly děti soutěžit. Výsledky vyhodnotil na konci programu mluvčí zoo Michal Vaňáč. Těsně předtím návštěvníci „ukamenovali“ čarodějnici Moranu. „Zpravidla se čarodějnice upaluje či hází do řeky. U nás v zoo však nemůžeme udělat ani jedno,“ upřesnil mluvčí, který vzápětí vyzval děti, aby z dostupných papírů vytvořily kuličky a Moranu zkoulovaly. Poté pořadatelé společně s návštěvníky na znamení příchodu jara ozdobili pentlemi líto.

Součástí programu bylo komentované krmení vodních ptáků jespáků bojovných, levhartů cejlonských a surikat. Zejména surikatám se v brněnské zoo daří dobře. Minulé jaro byly pouze tři, dnes je jich třináct. „Zvířata pro jarní krmení jsme volili účelně. Jespáci jsou migrující ptáci, kteří se na jaře vrací domů, a surikaty jsou dnes poprvé ve venkovním výběhu. Jedno levhartí mládě budeme brzo posílat do jiné zoo, takže jsme se s ním chtěli takto symbolicky rozloučit,“ uvedla ošetřovatelka Kristýna Božková.

Návštěvníci měli také možnost zúčastnit se přednášek kajakaře Jiřího Olivy, který na kajaku a kole objel osmnáct států. Nejprve vyplul z Prahy na sever, pokračoval do Itálie, kde několik let přebýval, a nakonec se vrátil zpět do České republiky. „V budoucnu bych se chtěl vydat na moře. Rád bych si zkusil život na jachtě,“ popisoval Jiří Oliva své plány.

Na své si včera přišli i manuální kreativci. Pořadatelé nachystali stanoviště dílen, kde si každý mohl vyzkoušet výrobu vlastních placek či sádrových odlitků se zvířecími motivy. Pro děti připravila zoologická zahrada malování na obličej. Závěrečnému vítání jara na pódiu předcházel koncert zpěvačky Sáry Nové.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.