10.05.2019 18:17


Kontrola revizorem s odměnou. Dopravní podnik města Brna spustil soutěž o roční šalinkarty

Autor: Veronika Nováková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Potěšení z kontroly revizorem. K tomuto cíli se na přelomu měsíce dubna vydal dopravní podnik města Brna, když spustil projekt bodování za kontrolu revizorem pro držitele elektronické šalinkarty. Ti by tak jednou za čtvrt roku, pokud by byli alespoň jednou kontrolováni, dostali na svůj účet deset bodů. Z těch by mohli platit pokuty za zapomenutý doklad, nebo se zapojit do soutěže o roční šalinkartu.

Cestující s elektronickou šalinkartou se budou moci zapojit do soutěže o roční jízdenku. Foto: Veronika Nováková

Brno – Kontrola revizorem by mohla být od května pro některé cestující brněnské hromadné dopravy příjemnou zkušeností. Dopravní podnik města Brna uvedl na přelomu dubna a května do chodu projekt, který odměňuje držitele elektronické šalinkarty za úspěšnou kontrolu revizorem. Pokud bude cestující alespoň jednou za čtvrt roku kontrolován, přijde mu na účet deset bodů, ze kterých bude moci zaplatit pokuty. Každého půl roku se navíc může zapojit do soutěže o roční šalinkartu.

Dopravní podnik se podle mluvčí Hany Tomaštíkové snaží dosáhnout nejen většího zájmu o elektronické šalinkarty, ale i toho, aby pro cestující nebylo setkání s revizory negativní zkušeností. „Někteří cestující mohou mít pocit, že je kontrola revizora obtěžuje a je jim nepříjemná, a proto jsme se jim ji snažili nějak zpříjemnit a současně je namotivovat,“ uvedla mluvčí Tomaštíková.

Se získanými body může cestující operovat na svém internetovém účtu Brno iD. Maximum bodů, které na kontě může naráz mít, je padesát. Ostatní body se automaticky přepíší do soutěže o roční šalinkarty. Každého půl roku se vylosují tři výherci. Soutěž byla spuštěna teprve nedávno, ale body za předcházející čtvrtletí, kdy měl cestující zakoupenou elektronickou šalinkartu, se mu automaticky zpětně zapíší.

Jedním z držitelů elektronické předplatné jízdenky je David Křivánek, který se o bodování dozvěděl před pár dny. „Myslím si, že je to zajímavý nápad, odměnit ty, kteří si poctivě platí šalinkartu, ale zařadil bych do soutěže i menší odměny, aby mělo možnost vyhrát více lidí,“ řekl Křivánek.

Nevýhodou soutěže je, že se nevztahuje na papírové šalinkarty, a tak se nemohou zapojit všichni. „Já mám šalinkartu klasicky papírovou. Zatím jsem nepřemýšlela, že bych něco měnila, ale jestli to má nějaké výhody, tak o tom budu možná uvažovat,“ řekla cestující Eva Pospíšilová. Získané body navíc nelze proplatit, ani s nimi nijak jinak nakupovat.

Prozatím je bodový systém v provozu necelý měsíc a o ukončení se nepřemýšlí. Podle jednoho z brněnských revizorů se vnímání kontrol ze strany cestujících prozatím tolik nezměnilo. „Jen jedna paní se mě ptala, jestli dostane za kontrolu body. Řekl bych, že je to zatím krátká doba od zavedení a možná o akci ještě všichni nevědí. Někdo s revizí jízdního dokladu nemá problém, někdo moc nadšený není,“ řekl brněnský revizor, jehož jméno jsme z pochopitelných důvodů neuvedli.

Za minulý rok si elektronickou předplatní jízdenku koupilo zhruba osmdesát tisíc lidí, zatímco papírovou téměř šest set tisíc. Jestli bude mít soutěž vliv na počet zakoupených elektronických šalinkaret se uvidí v příštích měsících.

Klíčová slova: soutěž, dpmb, dopravní podnik, bonus, elektronická šalinkarta

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.