09.03.2020 09:06


Koronavirus útočí na drogerie. Kromě antibakteriálních gelů chybí i toaletní papíry

Autor: Anita Hofmannová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

V drogeriích po celém Česku se kvůli stále se šířící nákaze koronaviru zaměstnanci potýkají se zvýšeným zájmem zákazníků. Kromě trvanlivých potravin je nedostatek antibakteriálních gelů, dezinfekčních ubrousků nebo toaletních papírů. I regály, ve kterých bývají umístěny doplňky stravy na zvýšení imunity, nyní zejí prázdnotou. S nedostatkem zboží má problém také bystrcká pobočka drogerie Rossmann.

Kromě gelů je v drogeriích i nedostatek toaletních papírů. (Foto: Anita Hofmannová)

 

BRNO  Stoupající počet nakažených koronavirem vyvolal u Čechů paniku. Vykupují nejen obchody s potravinami, ale i drogerie, ve kterých se snaží sehnat antibakteriální gely a jiné dezinfekční prostředky. Stejná situace je i v bystrcké pobočce drogerie Rossmann. I přes narůstající obavy ze strany zákazníků se vedení společnosti snaží držet situaci pod kontrolou. „Nadřízení se nám intenzivně snaží s touto problematickou situací pomoct. Zaměstnanci byli proškoleni a zaměstnavatelé nás ujistili, že v průběhu příštího týdne by měly na prodejnu dorazit zásoby antibakteriálních gelů jak pro zákazníky, tak i pro zaměstnance, uvedla vedoucí bystrcké prodejny Renata Kondeiová. 

Ačkoliv se vedení snaží o co nejrychlejší vyřešení problému, náhlý nárůst zájmu ze strany zákazníků se nedaří pokrýt. V obchodech i několik dní po sobě zejí regály prázdnotou a umírnění paniky na straně nakupujících se zdá být v nedohledu. „Denně se k nám na antibakteriální gely přijde zeptat i dvacet lidí. Když je neseženou, skupují alespoň toaletní papíry, rozpustné vitaminy a dezinfekční ubrousky. Někteří se na dostupnost gelů ptají i telefonicky, ale odpověď je stále stejná – omlouváme se, ale nemáme a bohužel nevíme, kdy zase mít budeme, dodává k nastalé situaci Kondeiová.

Bystrcká drogerie není zdaleka jedinou prodejnou, která čelí obrovskému nárůstu zákaznického zájmu. Brňané shánějí antibakteriální prostředky ve všech možných obchodech, mezi nejčastější patří lékárny či e-shopy. „Do centra Brna dojíždím do školy. Obešla jsem kvůli jednomu antibakteriálnímu gelu už tři různé drogerie, tohle je čtvrtá. Já ty gely vozím už od malička, mám hodně slabou imunitu a snažím se chránit aspoň takhle. V lékárně je též nemají a na internetu jsem našla jednu malou lahvičku za tři sta korun. To jim za gel doopravdy nedám, líčí situaci studentka Michaela Kousalová.

V Česku je v této chvíli 32 lidí nakažených koronavirem, což ve svém twitterovém příspěvku potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Většina z nich pobývala v Itálii. Podle nového nařízení Ministerstva zdravotnictví musí všichni Češi, kteří se vrátili z Itálie, zůstat v domácí karanténě. Další nařízení zakazuje vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí.

Klíčová slova: Koronavirus, drogerie, Rossmann, antibakteriální gely, dezinfekce, toaletní papír

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.