14.03.2019 21:57


Krajský soud odložil případ vraždy otce na duben

Autor: Artem Kravchuk | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na Krajském soudu v Brně se ve středu řešil případ vraždy. Syn údajně zabil svého otce několika bodnutími nožem. Rozsudek nakonec nepadl. Soud odložil případ na duben, kvůli nutnosti výslechů dalších znalců. Obviněnému hrozí deset až osmnáct let vězení. 

Krajský soud v Brně.

Brno – Krajský soud v Brně odročil ve středu případ zavražděného otce. Vraždit měl jeho syn. Důvodem odročení je nutný výslech znalkyň. Podle obviněného mu při hádce otec vyhrožoval, že zabije matku i jeho. Otec přitom uchopil ze stolu nůž. Syn šel proto do kuchyně, aby zavolal policii. Mobil ale nenašel. Vrátil se s pánví na obranu. „Otec stál na stejném místě. Zase vyhrožoval, že mě a matku zabije. Zvýšil hlas,“ popisoval obviněný. Poté se ho otec snažil bodnout nožem. Tomuto útoku se ale syn vyhnul a udeřil otce několikrát pánví. „Upustil nůž při té první nebo druhé ráně,“ řekl syn. Otec se otočil, a spadl do křesla. Pořád vyhrožoval, že syna zabije. Obviněný udeřil otce ještě několikrát pánví až se rozlomila. „Natahoval se po noži. Vzal jsem druhý nůž ze stolu a několikrát jsem ho bodl, asi do hrudníku,“ uvedl. Obviněnému za vraždu otce hrozí deset až osmnáct let vězení. 

Předsedkyně senátu Andrea Svobodová našla ve výpovědi obviněného několik nesrovnalostí „Na policii jste řekl, že jste zvedl ze země spadlý nůž, aby na něj otec nedosáhl, ale teď říkáte, že jste nechal ten nůž ležet na zemi,“ obrátila se k obviněnému. Nedokázal na to odpovědět. „Byl jsem vystresovaný,“ vysvětlil. Mimo to se při soudní expertize objevily řezné poškození na obličeji oběti. Příběh obviněného tyto zranění nevysvětluje.   

Otec měl duševní chorobu. Kvůli tomu bral léky, na kterých, podle syna, byl závislý. Nemohl se vyrovnat se zkrácením jejich dávky, a to k hádce přispělo. Obviněný popisuje vztah s jeho otcem jako problematický. „Často na mě řval. Říkal, že jsem k ničemu a špatně se učím,“ objasnil. „Měla jsem to řešit už tehdy,“ uvedla matka obviněného na policii. Zvažovala rozchod s manželem ale bála se jeho pomsty. Podle obviněného mu otec zničil život. „Neměl jsem přátele, protože kvůli otci nás považovali za špatnou rodinu,“ řekl. Bylo to proto, že jednou otec obviněného napadl sousedova syna.   

 

Klíčová slova: Krajský soud, vražda, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.