15.11.2018 15:12


Krajský soud odročil případ dotačního podvodu na únor

Autor: Ketrin Jochecová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Případ dotačního podvodu, v němž obžalovaní svým zdravotně postiženým zaměstnancům vypláceli jen část mzdy, se bude řešit v únoru příštího roku. Ve středu po výpovědi svědků o tom rozhodl Krajský soud v Brně.


Brno – Obžalovaní Aleš Mokrý, Veronika Veith a Ivor Ševčík se soudního verdiktu dočkají nejdříve 21. února příštího roku. Právě tehdy totiž proběhne hlavní líčení případu, který se táhne už několik měsíců. Ve středu o tom rozhodl Krajský soud v Brně.

Zmínění tři obžalovaní figurovali jako jednatelé u čtyř firem z holdingu Mandre Group. Mokrý, Veith a Ševčík zaměstnávali v letech 2008 až 2012 stovky lidí se zdravotním postižením, kterým vypláceli jen část mzdy z pobíraných dotací od Úřadu práce.

Podle obžaloby firmy zbytek peněz odepisovaly na kurzy angličtiny nebo pronájem notebooků. Zaměstnanci je ale často vůbec nevyužívali. Bývalí zaměstnanci vypovídali ve středu u soudu jako svědci. Někteří z nich tvrdí, že platba za jazykový kurz byla zanesena ve smlouvě. „Obojí bylo součástí podmínek ve smlouvě. Nijak jsem nad tím nehloubal, prostě to tak bylo dané,“ sdělil svědek Jiří Prnka. V mnoha případech tvořila platba za kurz angličtiny téměř polovinu výplaty. Soud škodu vyčíslil na více než tři sta třicet milionů korun.

Mokrý, Veith i Ševčík vinu popírají. Trojici obžalovaných hrozí za dotační podvod až deset let ve vězení. 

Klíčová slova: soud, dotační podvod, krajský soud, mandre group

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.