16.05.2016 20:47


Krátkovlasá studentka okusila svět modelingu

Autor: Magdaléna Kunrtová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Česká Miss je tradiční soutěží krásy. Dívky postupují od castingů ve velkých městech přes neveřejné semifinále až do veřejného finále, kde jedna z dívek obdrží pomyslnou korunu krásy. V roce 2014 se do klání mladých dívek zapojila i krátkovlasá Viktorie Hrazdílková. Studentka Masarykovy univerzity, která se dnes věnuje převážně studiu a blogování, ale na účast stále vzpomíná.

Brno –  Jednadvacetiletá studentka sociologie Viktorie Hrazdílková si před dvěma lety při čekání na přednášku prohlížela plakáty a jeden ji zaujal natolik, že jí částečně změnil život. Všimla si totiž poutače na každoročně konanou soutěž Česká Miss a z recese se přihlásila. „Od mala jsem snila o tom, že budu princeznou. Že budu nosit krásně zdobené šaty, bude se o mě starat tým lidí v maskérně, veřejnost se na mě bude koukat v televizi a hodnotit, ale přišlo mi to všechno strašně nereálné a vzdálené stát se modelkou. Pak jsem ale uviděla plakát a cítila šanci, protože soutěž Miss přeci hledá královnu krásy,“ komentovala počáteční dojmy Hrazdílková.Hrazdílková má z účasti na Miss radost dodnes. Foto: archiv Viktorie Hrazdílkové

První krok měla za sebou. Brněnským castingem hravě prošla. Promenáda a otázky od poroty pro ni byly sice prvotní sebeprezentací na akci takového rozsahu, ale když už šla Viktorie do soutěže po hlavě, chtěla něčeho dosáhnout a dala do toho všechno. To se jí povedlo. Splnila si sen už jen tím, že se dostala do užšího výběru čtyřiceti šesti nejzajímavějších dívek.


Vzdělání a upřímnost

Jak se právě Viktorii přihodilo, že měla mezi stovkami mladých nadějných slečen štěstí a dostala se do výběru budoucích modelek? „Myslím, že velkou měrou se na mém postupu zasloužilo vzdělání. To, že jsem studentka vysoké školy, mělo jistě podstatný vliv při rozhodování porotců. Na nic jsem si nehrála, vystupovala jsem přirozeně, ale na druhou stranu jsem měla zdravé sebevědomí,“ uvedla.


Vybrané dívky svedly boj o deset míst, které zajišťovaly účast na dubnovém galavečeru. Bitva o finále se odehrála v hotelu v jižních Čechách, kde měly semifinalistky zázemí. Očekával se od nich profesionálnější projev a kromě přehlídky v plavkách i volná disciplína, ve které dívky předvedly své záliby. Soustředění se oproti castingům lišilo jak náročností, tak občasnými vznikajícími spory mezi jednotlivými soutěžícími. Odborná porota vybrala finálovou desítku, ve které už Viktorie bohužel chyběla. Její kuchařská show sice sklidila potlesk, ale ten jí k postupu nestačil.

 

Soutěž ji restartovala

Po shonu kolem soutěže se najednou zastavila. „Byl to návrat zpět do reality. Měla jsem čas věnovat se vaření, které miluji, školním povinnostem a rodině,“ vyjádřila se k situaci po jejím nezdaru. V první chvíli ji sice přepadl smutek, ale ten souvisel zejména s koncem šance na možnost vyjet na ostrov Mauricius, kde se konalo závěrečné soustředění finálové desítky. „Rozhodně však účasti nelituji. Myslím si, že v mém případě rčení není důležité zvítězit, ale zúčastnit se, zcela vypovídá o mých pocitech ze soutěže. Díky ní jsem se setkala se zajímavými lidmi, mám za sebou focení a taky jsem získala nová přátelství. Pochopila jsem relativnost krásy, protože ta pravá opravdu nespočívá jen v zevnějšku,“ prohlásila. 


Na internetu si Viktorie zažila také hořké chvilky. Její oficiální fotografie byla na stránkách soutěže napadena nejedním komentářem. Kandidátka titulu však dokázala situaci zahrát do autu. „Nemám sto osmdesát centimetrů ani zkušenosti s modelingem. Jsem v tomto oboru úplným nováčkem, ale chtěla jsem dokázat, že i obyčejná holka z Moravy bere život s nadhledem, s humorem, dětským entuziasmem a mohla by postoupit třeba až do finále České Miss,“ komentovala příspěvky na Facebooku.  Svým výrokem vzbudila podporu veřejnosti a lidé ji hnali dál za cílem vyhrát. Sympatie si dokázala získat i bez toho, aby musela být podobná vymaštěným ramínkům na šaty, jak se na sociální síti vyjádřila k nenávistným narážkám na svou postavu.


Soutěž jí otevřela oči, protože ví, že pokud bude chtít za něčím jít, nemusí se bát a výsledky se ukážou. Kariéra modelky jí sice nevyšla, ale v sociologii svoji budoucnost vidí. „Přemýšlet o tom, co bude za deset let, mi ale přijde trochu přehnané. Já osobně jsem člověk, co se snaží žít současností, nikdy nevím, co přijde, co mě zasáhne, takže nikdy neříkám nikdy,“ řekla kandidátka na Miss.


Nudný studentský život Viktorii ozvláštnil proces výroby nových slečen reprezentujících Českou republiku. Částečně jí určitě mediální propagace přinesla zviditelnění se nejen mezi modelingovými agenturami, ale také brněnskými mladíky. „Tohle pro mě byla výhra s velkým véčkem,“ doplnila svůj příběh studentka.

 

Viktorie Hrazdílková pochází z Kyjova na Hodonínsku. Po dokončení studia na všeobecném gymnáziu v Kyjově začala studovat sociologii na Fakultě sociálních studií v Brně. V současnosti se věnuje blogování na stránce http://happyvikilife.blogspot.cz/. Mezi její další záliby patří vaření, cestování a sport.

Klíčová slova: Miss, krása, soutěž, reprezentace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.