23.02.2020 16:51


Kuchaři vyměnili vařečky za brusle a pomohli dobré věci

Autor: František Trojan | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Hokejový turnaj, v němž se utkali zástupci restaurací a jiných gastronomických podniků, se dnes konal v brněnské hale v ulici Úvoz. Osobnosti z gastronomie i mimo ni se sešli, aby pomohli vybrat peníze na dobročinné účely.


Autor: František Trojan

Brno – Hokej a gastronomie. Na první pohled nesouvisející pojmy dnes ovládly brněnskou hokejovou halu v ulici Úvoz. „Akce se pořádá proto, aby se na ní sešli kuchaři z celé republiky, popili, něco dobrého uvařili a přispěli na dobrou věc," řekl organizátor akce David Viktorin.

Pátý ročník charitativního GastroCupu se letos konal s cílem pomoct nedávno ovdovělé matce samoživitelce. „Letos poputuje výtěžek vdově se dvěma dětmi, které loni na podzim tragicky zahynul manžel, který byl zároveň náš kolega,“ vysvětlil Viktorin.

Celkem se proti sobě utkalo osm týmů. Ty se skládaly z kuchařů, vinařů a jiných gastronomů. Na ledě se mimo jiné objevili kuchaři Zdeněk Pohlreich či Přemek Forejt. Organizátoři mohli diváky přilákat i na taková jména, jako je například bývalý hokejový brankář Ondřej Pavelec či vítěz Ligy Mistrů Vladimír Šmicer. 

Diváci přispěli dobrovolným vstupným a koupí jídel, které pro ně hráči připravili. Akce se koná již po páté a podle Viktorina je znát narůstající divácký zájém. „Je to poznat i na tom, kolik peněz se vybere. Každý rok je to větší a větší částka. Kapacita haly už je přeplněná, příští rok akci asi uspořádáme někde jinde,“ dodal Viktorin. 

Klíčová slova: Hokej, charita, GastroCup

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.