09.11.2018 00:04


Lampiónový průvod rozsvítil Schreberovy zahrádky

Autor: Veronika Kolaříková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Příchod zimy a svátek svatého Martina oslavili předčasně lidé ve čtvrtek podvečer v parku městské části Brno-sever. Atmosféra lampiónového průvodu byla podle návštěvníků až magická. Na akci se sešlo více než sto lidí, pro které připravili organizátoři stánky s občerstvením. Slavnost zakončila světelným vystoupením taneční skupina, která předvedla laserovou show.

Brno – Lampiónový průvod zahájil ve čtvrtek 8. listopadu starosta městské části Brno-sever Martin Maleček. Akce se podle odhadu organizátorů zúčastnilo přes sto lidí. „Lampiónový had je rok od roku delší. Když my zepředu dojdeme do cíle, poslední lidé na startu teprve vycházejí,“ pochvaloval si účast Maleček.

Tradice lampiónů a martinského světla je přitom podle starosty stará. Pochází už z minulého a předminulého století. „Tato akce je obnova svatomartinských průvodů, které pořádáme už několik let,“ doplnil Maleček. Všichni účastníci si mohli zakoupit lampióny a další světelné hračky ve stáncích v Schreberových zahrádkách, kde se slavnost konala.

O bezpečnost celé akce se starali hasiči a strážníci městské policie. Pro děti a jejich rodiče připravili organizátoři z kulturního střediska Omega občerstvení a teplý čaj. „Letošní průvod je nejkrásnější, jaký jsem zatím zažila. Mám malé děti a chodím tady s nimi už tři roky. Jsou nadšené, moc se jim tady líbí a nejvíc je fascinují všechna ta světla,“ řekla návštěvnice Jitka Smolná.

Lampiónová přehlídka byla v noci slavnostně ukončena představením taneční skupiny, která si připravila divácky zajímavou laserovou show.

Starosta městské části Brno-Sever Martin Maleček zahajuje průvod s organizátorkou Jarmilou Urbánkovou.

O bezpečnost průvodu se starali hasiči.

Park zdobily světla i podzimní motivy.

Návštěvnici lampióny kreativně ozdobili i kočárky. 

Lampióny byly různých tvarů, velikostí s nejrůznějšími motivy. 

Průvod zakončili tanečníci vystoupením s laserovou show.

Klíčová slova: lampiónový průvod, slavnost, světla, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.