12.04.2018 12:43


Letošní lodní sezóna přináší své výhody. Za lístek na loď zaplatíte kartou v automatech

Autor: Tomáš Kiss | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pravidelný provoz lodní dopravy na Brněnské přehradě začne již tuto sobotu. Program dne zakončí krátká vyhlídková plavba, kterou budou mít cestující zdarma. Poté začne standardní provoz lodní dopravy. Podle očekávání na zahájení dorazí několik stovek lidí. Návštěvníci se letos mohou těšit i na jednu novinku v podobě usnadnění nákupu jízdenek. 

Brno - Na brněnskou přehradu po zimě opět vyplují lodě. Dopravní podnik města Brna slavnostně zahájí 72. plavební sezónu v sobotu 14. dubna. „Musíme jezdit po předem stanovenou část roku. Začátek lodní dopravy, pokud to počasí dovolí, připadá pravidelně na polovinu dubna, abychom mohli končit v polovině října,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová.

Od letošního roku čeká návštěvníky i jedna novinka usnadňující zákazníkům placení jízdenek. „Novinkou je automat na jízdné v přístavišti v Bystrci, kde si lidé mohou koupit lístek na loď a zaplatit kartou. Odpadá tak čekání ve frontě,“ doplnila mluvčí. 

Událost začne v deset hodin příjezdem všech šesti lodí a nástupem kapitánů. Po vztyčení vlajky se budou moci návštěvníci připojit k vyhlídkové plavbě po přehradě, která bude zdarma. „Byl jsem na ukončení předchozí sezóny a líbilo se mi to. Na zahájení se přijdu určitě podívat,“ řekl pravidelný návštěvník Stanislav Juráček.

V půl dvanácté už lodě vyjedou podle standardního jízdního řádu v intervalech tři čtvrtě hodiny. Dopravní podnik očekává, že se akce zúčastní několik stovek lidí, jejíchž počet je závislý na počasí.

Klíčová slova: Dopravní podnik města Brna, Brněnská přehrada, vyhlídková plavba

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.