09.03.2012 14:42


Lidé mohou nákupem na veletrhu rybaření ušetřit

Autor: Kateřina Gardoňová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Již tradiční brněnský veletrh rybaření otevřel dveře návštěvníkům. Mnozí z nich se těší, jak výhodně nakoupí to nejkvalitnější zboží za výhodnou cenu. Ne vždy však pořídí podle svých představ.

Brno Spoustu příležitostí k výběru správného náčiní za výhodné ceny nabízí rybářským nadšencům jeden z největších tuzemských veletrhů rybaření, který se v současnosti koná na brněnském výstavišti. Celkem šedesát sedm vystavovatelů tvoří nejkoncentrovanější nákupní příležitost u nás. Návštěvníci mají jedinečnou možnost porovnat výrobky různých firem a nakoupit za výhodné ceny.

O výhodnosti svědčí i cenovky, na kterých je uvedena speciální, takzvaná výstavní cena. Většina z nich je o deset procent nižší než běžná nákupní cena. Každý z vystavovatelů však volí vlastní strategii. „Zboží prodáváme za stejné ceny jako v kamenném obchodě. Veletrh bereme spíše jako prezentaci,“ uvedl zástupce firmy Gammarus. „Co se týče slev, můžeme se domluvit spíše na nějaké množstevní,“ dodává.

Častým lákadlem pro zákazníky je i takzvaný výhodný nákup 1+1 zdarma. Toho firmy využívají většinou u levnějších položek, jako jsou nástrahy, vlasce a podobně. Oblíbenou obchodní fintou jsou také hostesky, které rozdávají letáčky se slevou platící pouze v průběhu veletrhu.

Nákup na veletrhu je finančně výhodný, pokud si zákazník vybírá dražší zboží, ať už je to lehátko, loď, přístřešek či oblečení, jehož cena je v řádech tisíců korun. „Koupil jsem si spacák a vyšel mě levněji než na internetu. Na drobném zboží se tu ale ušetřit nedá, snad jen při nákupu velkého množství. Přesto je zajímavé porovnat nabídky jednotlivých vystavovatelů,“ souhlasí návštěvník veletrhu Jakub Hušek.

Zda se dá na veletrhu ušetřit a nakoupit levněji tak záleží především na druhu a množství zboží, které si zákazník koupí. Nutné je také počítat s náklady na dopravu, vstupné a případné parkování, které není na veletrzích zrovna levnou záležitostí. Za tohle všechno ale návštěvník získá přinejmenším přehled o novinkách, rady, o které se většina vystavovatelů podělí, a snad i nějakou tu ušetřenou stovku.

Klíčová slova: veletrh, akce, zboží, rybaření

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.