25.06.2012 01:50


LOUP (fra), 00001101 (cz), The Uncanny Valley (cz) @ Boro

Autor: Filip Johánek | Kurz: Rádio Stisk | Kategorie: Akce

AVAntýry pořádají koncert LOUP (elektro/freejazz),LOUP (fra) (free jazz-noise / acoustics vs. electronics), The Uncanny Valley (cz) (dj.noizcut & Red Arc = surreal beat / dirty fucked-up ambient), 00001101 (cz) (noisemo / drone / ambient), & AVA_djs

LOUP (fra)
(free jazz-noise / acoustics vs. electronics)
http://www.loupduo.fr/
http://​www.auditionrecords.com/​ar060.php
http://​www.gafferrecords.com/

Tohle duo z francouzského Lyonu představuje protnutí světa jazzu a elektroniky. Bicí a saxofon se provrtávají nulami a jedničkami, syrová akustika se tu prohání elektronickými modulátory. Clement Eduard a Sheik Anorak jsou kamarádi do zvukového lijáku, který je výsledkem improvizace nahrubo komponovaného materiálu. Jejich natlakovaný free jazz se jim při živém hraní mění pod rukama a prolíná se s vlastním roztříštěným odrazem - zvukovými škrábanci, glitchi a poryvy hluku. Free jazzový základ evokující tvorbu The Thing nebo starších Zu se tak postupnou deformací dostává skoro až někam k vrstevnatému z(e)fe(k)tovanému hybridu Supersilent v jejich nejhlučnějším období.
Členové LOUP, Clement Eduard (saxofon a elektronika) a Sheik Anorak (bicí a elektronika) pocházejí z různých scén, ale oba odjakživa hledají cestu, jak se oprostit od schémat jazzu, noisu, nebo kytarové hudby. Clement, který vystudoval jazz na konzervatoři, působí v dalších skupinách, které stojí za pozornost - IRèNE, Lunatic Toys nebo AM-PM. Sheik se vedle mnoha dalších projektů a kolaborací (Kandinsky, Neige Morte, Immortel, Anorak/Walter/Rechtern trio, Kanine) věnuje svému labelu Gaffer Records. Tohle vydavatelství se zaměřuje na nekonvenční míchání jazzu, elektroniky, noisu či komorní hudby. Kromě norských Staer, které už AVA kolektiv letos v Brně představil, na Gaffer Rec. vydávají Jazkamer, Ahleuchatistas, MoHa!, Don Vito, Talibam!, Mats Gustafsson nebo Weasel Walter.
A právě na Gaffer Records nyní vychází druhá deska LOUP „The Opening“. O její release se již dříve postaral internetový free label Audition Records. Nahrávka je k volnému stažení a poslechu dostupná tady: http://​www.auditionrecords.com/​ar060.php

The Uncanny Valley (cz)
(dj.noizcut & Red Arc = surreal beat / dirty fucked-up ambient)
http://www.djnoizcut.com/
http://soundcloud.com/​dj-noizcut
http://www.narcorpses.com/
https://www.facebook.com/​RedArc

The Uncanny Valley je improvizační projekt dvou zvukových průzkumníků působících v Brně. dj.noizcut (zakladatel internetového labelu Ground Floor Records a kolektivu Narcorpses) a Red Arc (reprezentující originální DIY elektro dílnu) se dali dohromady speciálně pro vystoupení s LOUP. Pro jejich společnou tvorbu je charakteristická ambientní zasněnost pokrytá nánosy zvukové špíny. Vintážový lo-fi zvuk tohoto dua je přitom sešněrován abstraktním beatem a gramofonovými vylomeninami. Hudba na pokraji bdění a snění imaginárních světů, kde se kouří z pozounů, a kde zvuk kytary dělá jizvy na těle.

00001101 (cz)
(noisemo / drone / ambient)
http://bandzone.cz/​00001101

Nekytarová hudba hraná na kytary. Tihle brněnští bójs staví své improvizace na kytarovém vazbení, jeho smyčkování, dlouhých tónech a hlukových poryvech. Navzdory svému názvu jsou Nuly a jedničky věrni analogovém přístupu. Tady jde o struny, krabičky a masivní zvukovou stěnu tunelu, na jehož konec lze jen těžko dohlédnout.

& AVA_djs

Klub BORO / Brno / 25/6/2012
Start: 20:30
Entry: 100
@Facebook: https://www.facebook.com/​events/415255635186306
@last.fm: http://www.last.fm/event/​3304713+LOUP+%28fra%29,+000​01101+%28cz%29,+dj.noizcut​+%28cz%29+@+Boro,+Brno

https://facebook.com/​avantyry
http://ava.chernobyl.eu/

Klíčová slova: AVAntýry, Loup, jazz, noise, elektro, Boro

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.