24.03.2015 14:59


Luxusní vůz BMW i8 je hlavním lákadlem pro návštěvníky veletrhu elektrotechniky

Autor: Šibor David | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Elektrickou formuli, letadlo poháněné elektromotorem, elektromobily, optické novinky a další nejmodernější technologické vychytávky z elektrotechnického průmyslu jsou v těchto dnech k vidění na brněnském výstavišti. Od úterý do pátku zde společnost Terinvest pořádá mezinárodní veletrh AMPER 2015. Celkem 600 vystavovatelů z dvaadvaceti zemí světa představí ty nejzajímavější technologické novinky. Na veletrhu elektroniky se představí české firmy i mezinárodní koncerny.

Brno – Největším lákadlem pro návštěvníky třiadvacátého ročníku mezinárodního veletrhu AMPER 2015 na brněnském výstavišti je podle manažera veletrhu Františka Hamroziho luxusní vůz BMW i8. „Na venkovní ploše před halou F vystavujeme patnáct elektromobilů. Mino jiné si tam návštěvníci mohou prohlédnout BMW i8, což je hybridní elektromobil, který se v České republice vyskytuje pouze ve třech exemplářích," uvedl manažer veletrhu.

Elektromobil. Foto: David Šibor

Uvnitř haly F návštěvníci najdou elektrickou formuli, za kterou studenti z Českého vysokého učení technického v Praze získali ocenění v mezinárodní soutěži Formula Student. „V této části výstaviště bude také k vidění letadlo poháněné elektromotorem," dodal Hamrozi.

Veletrh elektrotechniky, elektroenergetiky a dalších podobných oborů navštěvují v těchto dnech lidé z celé České republiky. „Je tu toho hodně k vidění, ale jsem mírně zklamán, že tu není více elektromobilů, které by podle mě přilákaly další návštěvníky. Jsou tu ale skvělé technické novinky, které nám v budoucích letech dokážou usnadnit život," uvedl návštěvník veletrhu Milan z Olomouce.

Na technologické novinky se podle generálního ředitele společnosti Terinvest Jiřího Švigy, která akci pořádá, přijdou podívat desetitisíce lidí. „Počet návštěvníků odhadujeme na čtyřicet tisíc. Pokud tuto hranici jakkoliv překonáme, budu to považovat za úspěch. Už dnes odhaduji, že je tu více lidí než minulý rok," řekl generální ředitel Šviga.

Součástí veletrhu AMPER 2015 bude soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu ZLATÝ AMPER. Výsledky soutěže vyhlásí představitelé veletrhu v úterý večer.

Klíčová slova: Veletrh elektrotechniky, AMPER 2015, Terinvest

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.