05.03.2019 15:38


Má hostina otevírá nový koncept Trháme vepře. Kromě paleo stravy nabídne zákazníkům vegetariánská i veganská jídla

Autor: Hana Podhorná | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Bistro Má hostina otevřelo nový koncept, ve kterém si na své přijde každý. Doposud nabízelo pouze jídla ve formě paleo. Od pondělí 4. března si lze nově vybrat také z veganských a vegetariánských jídel.

Bistro. Má hostina nabízí nově i veganskou i vegetariánskou stravu

Brno­ – Má hostina je podnik, který fungoval více než dva roky. V lednu ale majitel restauraci zavřel kvůli nedostatečné poptávce. Po dvou měsících se opět otevřela, a to s novou nabídkou. „Prvotní myšlenkou bylo připravovat jídlo, které je radikálně jednoduché. Tento koncept se bohužel nesetkal s velkou cílovou skupinou, protože je takové stravování hodně specifické. Nakonec jsme se rozhodli udělat změnu. Proto jsme vytvořili novou nabídku, kde jsou jídla zajímavější. Každý si přijde na své,“ uvedl majitel restaurace Pavel Binder.

Mimo denní nabídky má restaurace tři stálá jídla - hovězí na česneku, tortillu s fazolovým kari a trhanou krkovičku. Právě po trhaném mase, neboli pulled pork, je celý koncept pojmenovaný. Maso se připravuje tak, že se přes noc peče a poté se natrhá na vlákna. Takto připravované maso se dále může upravovat nebo podávat jen tak. „Hledali jsme jídlo, které zároveň splňuje kritéria paleo stravy, je zajímavé a také se dobře připravuje. Proto jsme se se rozhodli pojmenovat celý koncept Trháme vepře,“ vysvětlil název konceptu Pavel Binder.  

Hlavním principem paleo stravy je vrátit se do minulosti a konzumovat pouze potraviny, které nejsou zemědělsky vyráběné. To znamená, že se jedná o potraviny, které si může člověk utrhnout, nasbírat nebo ulovit. Paleo stravování vychází z myšlenky, že tato strava je pro nás přirozenější. Takto připravovaná jídla jsou bez cukru, lepku, mléčných výrobků a luštěnin.

„Rizikem paleo diety je zvýšená konzumace tuků a masa. Za omezení můžeme považovat také malý výběr potravy v dnešní době. Ne vždy seženete kvalitní potraviny jako v paleolitickém období. Takováto strava může být v některých případech přínosná, ale ne pro všechny. Určité poruchy příjmu potravy paleo stravu vylučují,“ řekl výživový poradce Ondřej Šimek.

Do bistra Má hostina chodí především stálí zákazníci. Někteří z nich právě proto, že mají určité omezení stravy. Většina z nich ale striktně paleo stravu nedodržuje.

„V Mé hostině se stravuji velmi často. Paleo dietu striktně nedodržuji, protože občas ráda zhřeším. Nejraději na paleo dietě mám ten pocit po jídle. Člověka zasytí, ale není přejedený, protože tímto způsobem připravovaná jídla jsou lehká. Po takovém jídle můžu jít cvičit a není mi těžko,“ řekla pravidelná zákaznice Markéta Dufková.

Klíčová slova: paleostrava, veganství, vegetariánství, trháme vepře

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.