06.10.2015 11:23


Mafiáni se zubními kartáčky opět míří do Brna

Autor: Nikol Sikorová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Večery se prodlužují a ulice města jsou čím dál temnější. Chlad se vkrádá pod kabáty a pod nohama šustí spadlé listí. Hráči Assassinu se připravují na dlouho očekávaný lov. Svou oběť mají vyhlédnutou a jen čekají na vhodnou příležitost. Jejich ruka pevně svírá vražednou zbraň. Jsou už tak blízko. V tmavé noci se zablesknou štětinky kartáčku. Oběť nemá šanci.

Assassins_BrnoBrno –  S podzimním počasím přichází do Brna i tradiční týmová hra Assassin inspirovaná světem mafie a organizovaného zločinu. Několik týdnů se budou hráči snažit vypátrat své oběti a přejetím zubního kartáčku přes krk je symbolicky zabít. „Hra je postavena na roleplay ve stylu italské mafie prohibičního USA. Hráči jsou rozděleni do mafiánských rodin – famiglií a soupeří o vládu nad brněnským podsvětím,“ vysvětlil organizátor hry Jiří Kříž.

Každá famiglie má v čele svého Dona, který je jejím vedoucím. Jednotliví členové se poté snaží zneškodnit co nejvíce protihráčů. Každý týden se navíc uskuteční schůzky Donů nebo pokerové turnaje. „Hra je ukončena valnou hromadou, na které jsou vyhodnoceny individuální i rodinné úspěchy. Nejlepší rodiny postoupí do finále, které se bude odehrávat na jaře,“ uvedl Kříž. Konec podzimní části hry je stanovený na druhého prosince.

„Líbilo se mi, že hra byla velmi dobře organizovaná. Při registraci jsme vyplnili informace o aktivitách, které přes týden běžně děláme, a poté se zúčastnili úvodní schůzky,“ sdělila své zážitky účastnice jednoho z minulých ročníků Natálie Šimková. „Můj vrah si mě našel při hospodském kvízu, o kterém jsem se zmínila právě v kalendáři aktivit,“ doplnila Šimková.

Podle organizátora akce si hráči v současné době nejčastěji hledají informace o oběti na internetu. „Tento způsob získávání informací by měl vést hráče k zamyšlení nad tím, jaká data je možné najít na síti o nich samotných a jak důkladně si své osobní údaje zabezpečují,“ prozradil jeden z cílů hry Kříž.

Hra je pořádaná ve spolupráci s Instruktory Brno. Podle předchozích ročníků organizátoři letos očekávají okolo sto dvaceti účastníků. Zájemci se mohou registrovat na webu hry brno.assassin.cz do 7. října 2015. 

Klíčová slova: Assassins, Brno, mafie, hra

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.