08.11.2019 16:42

Mendelova a Masarykova univerzita se utkaly nejenom v hokeji

Autor: Kateřina Hladíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Brněnské univerzity odehrály derby, a oslavily tak stoleté výročí založení obou škol. V souboji, který se odehrál ve čtvrtek 7. listopadu v brněnské DRFG Aréně, porazila Mendelova univerzita tým Masarykovy univerzity (MUNI) 5:2.

Souboj brněnských stoletých univerzit

Brno - Již okolo půl sedmé večer se DRFG aréna postupně naplňovala fanoušky týmů stoletých univerzit oblečených do svítivě zelených a tmavě modrých čepic, šál a mikin. Arénou zněly bubny, fandící trubky a pokřiky. „Másaryčka,“ křičí publikum z jedné části tribuny. „Mendelu,“ odpovídají obratem fanoušci z druhé strany stadionu. „Atmosféra je super, je tu hodně lidí a je to perfektní,“ uvedl fanoušek MUNI Samuel Tóth.

První třetina přinesla pro fanoušky pouze jeden zajímavý moment, a to trestný nájezd Mendelovy univerzity, který ovšem neproměnila. Na první gól si tak fanoušci museli počkat až do druhé třetiny. Jako první se strefil útočník MUNI David Kadlec. Soupeř odpověděl do dvou minut brankou Filipa Střechy. Poté už následovala smršť gólů Mendelovy univerzity, jejíž hráči šli po druhé části do šaten s třígólovým náskokem.

Ve třetí třetině snížila MUNI na 2:4 trefou Patrika Říčka. Mendelova univerzita pak čtyři minuty před koncem přidala ještě jeden gól, a tak po šedesáti minutách porazila mužstvo Masarykovy univerzity 5:2 a přebrala pohár z rukou rektorky Danuše Nerudové. „Celý zápas jsme tahali za kratší konec, Mendelka byla aktivnější, měla větší chuť. V třetí třetině jsme se trochu probrali a začali hrát, ale už bylo pozdě,“ shrnul zápas hráč MUNI Jiří Svatuška.

Stoleté univerzity se neutkávaly jen na ledě, ale i v publiku. O přestávkách spolu soupeřili fanoušci obou škol v pití piva, přetahované na ledě či házení levých bot do krabice. I v těchto soutěžích vítězila převážně Mendelova univerzita. „Atmosféra je parádní, Mendelu určitě vyhraje,“ řekl student Mendelovy univerzity Tomáš Novák.

Souboj stoletých univerzit navštívilo podle organizátorů 4 312 diváků. „Je skvělé, že jsme dokázali přitáhnout čtyři tisíce diváků. Je zde perfektní atmosféra a myslím, že si to všichni užívají,“ komentovala rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová. Hokejisté obou škol se pravděpodobně utkají i příští rok.

Klíčová slova: hokej, souboj univerzit, MUNI, Mendelova univerzita