02.04.2020 12:30


Město Karviná uleví podnikatelům a živnostníkům, odpustí jim nájmy v době mimořádných opatření

Autor: Tereza Holišová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Statutární město Karviná pomůže podnikatelům a živnostníkům a prodlouží jim splatnost nájmů za březen a duben v městských nebytových prostorách. Za uvedené měsíce půjde o tříměsíční odklad nájmů. Navíc mohou požádat o jejich odpuštění. Město tak chce ulevit podnikatelským subjektům v době, kdy nemohou vykonávat svou činnost.

Zámek na náměstí v Karviné. Zdroj: Wikimedia Commons

Karviná – Rada města Karviné rozhodla o prominutí nájmů podnikatelům, živnostníkům, ale také neziskovým organizacím, které mají zázemí v nebytových prostorách patřící městu Karviná. Platí to pro podnikatele, kteří museli na základě usnesení vlády o přijetí krizového opatření přerušit v provozovnách provoz. „V prostorách, které patří městu, máme například restaurace, kadeřnictví a jiné služby. Lidé mají své provozovny kvůli vládnímu nařízení zavřené a nemohou tak vykonávat svou činnost. My se jim takto snažíme alespoň trochu pomoci," uvedl v tiskové zprávě primátor města Karviné Jan Wolf 

Rozhodnutí o odpuštění nájmu se zatím týká pouze měsíců březen a duben 2020. „Situace je taková, že byla prodloužena splatnost nájmu o tři měsíce, aby se subjekty nedostaly do potíží s prodlením platby nájmu,“ řekla vedoucí odboru majetkového Helena Bogoczová. Pokud již za březen podnikatelé nájem zaplatili, vše bude smluvně řešeno a o prominutí nájmu určitě nepřijdou. „Pokud bude situace, která neumožňuje podnikatelským subjektům provozovat svou činnost, setrvávat i po dubnu, pak to bude znovu předmětem jednání rady města. Budeme se snažit těmto subjektům co nejvíce pomoci,“ dodala Bogoczová.

Majetkový odbor karvinského magistrátu bude podnikatelské subjekty informovat, ovšem ale i bez prvotního kontaktu magistrátu, mohou subjekty samy žádat o prominutí nájmu. Podání žádosti je možné prostřednictvím speciálního formuláře, který si lze stáhnout na webových stránkách města. Podnikatelům bude také umožněno zažádat o úplné odpuštění nájmu po dobu trvání nouzového stavu.

Klíčová slova: Karviná, podnikání, nájemné

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.