11.10.2010 11:29


Metalové peklo na Rádiu R!

Autor: Dominika Řebíková | Kurz: Rádio Stisk | Kategorie: Pořady

Ve středu 13. října laďte frekvenci Rádia R opatrně, Vyrus a jeho hosté Vás budou lákat do pekel!

Keď som nútil Suda a Moltaša, aby mi napísali niečo, čo plnánujú spraviť v mojej relácii v stredu, niečo, čo by predstavilo náš vstup, odpísali mi toto:

Když v padesátých letech proběhla Spojenými státy vlna rock'n'rollu, kdejakej flanďáckej vidlák se ho jal obviňovat z rouhaní, jakožto hudbu vesrkze ďábelskou a špatnou. V osmdesátých letech se ekopodvodník Al Gore se svojí manželkou postavil do čela komise, která se pokusila zakázat nebo aspoň omezit metalovou hudbu, pro svoji nemravnost a údajné spojení s ďáblem. Odešel však na hlavu poražen a jediným trapným výsledkem byly známé přelepky 'parental advisory' na obal CD s obsahem "nevhodným pro mládež". Zhruba někdy v té době se začala formovat kapela Possesed, která byla předzvěstí zlověstné smrště nového žánru, která měla přijít, žánru, který byl zosobněním nejhorších představ "slušných" Američanů, death metalu. Dnes vám představíme kapely, který hrají ten nejsirnatější, nejzlejší a nejpekelnější death metal, skutečný výkvět temnoty.
"Peklo death metal" nelze nijak specificky charakterizovat, občas ovšem můžeme mluvit o určujícím riffování, tématech textů a artworků či zvuku. Tím nejpodstatnějším je ovšem právě atmosféra, což je to, co dělá tento subžánr death metalu tím, čím je - a to naprostým extrémem.
Pokud nebudete souhlasit s námi či naším výběrem nejzásadnějších kapel, nebojte se s námi diskutovat on-line. HAIL TO GOAT!

Snáď teda chápete, že tento týždeň sa asi nebude páčiť nikomu zdravému. Ale aspoň bude čurina :P

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.