11.12.2014 08:53


Mezinárodní den lidských práv se v Brně nesl v duchu férového vzdělávání a tolerance

Autor: Dominika Zabrucká | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Lidé na celém světě si každoročně připomínají Mezinárodní den lidských práv 10. prosince. Brněnské organizace, které se věnují problematice segregace ve společnosti, připravily k tomuto dni program Odpoledne pro férové vzdělávání a toleranci pro rodiny z menšinových skupin. Pořadatelé podporují myšlenku inkluzního vzdělávání ve společnosti, kterou chtějí svými akcemi veřejnosti přiblížit. 

Brno – Zástupci organizací, které se věnují lidským právům a menšinám v České republice, uskutečnili v Brně Odpoledne pro férové vzdělávání a toleranci. Na akci se sešli rodiče s dětmi z menšinových skupin, pro které pořadatelé připravili tvůrčí dílny, kulturní program anebo také ochutnávku cizokrajných jídel.

Hlavními organizátory odpoledního programu jsou Vzdělávání Prospect a Sdružení rodičů pro férovou školu. Obě organizace podporují rodiny s dětmi, které jsou segregované a pomáhají svými aktivitami s jednodušším začleňováním do české společnosti. „Chceme, aby rodiny s dětmi byly aktivní, aby se zapojily do společenského života. Máme pro ně v současnosti rukodělné dílny, pěvecký sbor pro ženy, dětský klub. Rádi bychom v budoucnu zapojili více i muže. Tuto akci si více méně organizovali sami naši členové a to je náš cíl, aby se lidé sdružovali a měli chuť něco podnikat,“ řekla ředitelka Vzdělávání Prospect Margita Rácová. Vystoupení sboru rodičů a přátel. Autor: Dominika Zabrucká

Akce se konala u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv a je součástí festivalu Týdne lidských práv, který zaštiťuje Amnesty International. „Tento festival je jedinečná událost, probíhá pouze tady v Brně, v jiných městech se konají převážně jen jednorázové akce související s Dnem lidských práv, jde například o celosvětový Maraton psaní dopisů, kterým se upozorňuje na problematiku nespravedlivě odsouzených,“ upřesnila koordinátorka brněnské skupiny Amnesty International Martina Čichoňová.

Letošní ročník Odpoledne pro férové vzdělávání a toleranci byl třetím v řadě. Celý program vyvrcholil benefičním vystoupením pěveckého sboru rodičů a přátel, kteří působí ve Sdružení rodičů pro férovou školu. Hlavním cílem vystoupení byla podpora inkluze na školách a ve společnosti. „Vystupující jsou převážně známí z Bratislavské ulice, kde mívají často představení pro veřejnost, akce se nám líbí, matky se mají kde realizovat, to je hlavní,“ uzavřela účastnice Adriana Krausová.

Klíčová slova: lidská práva, akce, menšiny, segregace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.