02.10.2014 23:07


Mezinárodního strojírenského veletrhu se zúčastnilo více než 1600 vystavovatelů

Autor: Klára Čápová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

V pátek v Brně končí Mezinárodní strojírenský veletrh. Na nejvýznamějším veletrhu svého druhu ve střední Evropě si mohli návštěvníci prohlédnout poslední novinky současné průmyslové scény. Vystavovaly firmy z 31 zemí světa, ze zahraničních mělo největší zastoupení Německo, z mimoevropských pak Čína. Kromě samotných prezentací firem se na brněnském výstavišti odehrály desítky konferencí, odborných seminářů a workshopů.

Autor: Klára Čápová

Brno – Šestapadesátý ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu přilákal 1627 vystavovatelů. Téměř polovinu z nich tvořily zahraniční firmy a společnosti. Největší zastoupení měl nejvýznamější obchodní partner České republiky Německo, ale zúčastnily se i země jako Turecko, Austrálie nebo Jižní Korea. „Zájem o veletrh oproti minulému roku vzrostl. Například z Číny přijelo historicky nejvíce společností. Zároveň jsme Čínu pozvali, aby byla partnerem veletrhu v příštím roce,“ uvedl ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš. Čínsko-českým obchodním vztahům se věnovala také úterní konference agentury CzechTrade.

3D tiskárna se využívá i k výrobě různých modelů.

Hlavním tématem tohoto ročníku byla automatizace – velkou pozornost budila především expozice robotického parku v pavilonu Z. Návštěvníci si mohli prohlédnout roboty Kuka hrající proti sobě kostky, nebo třeba robota, který nanáší lepidlo při výrobě automobilových světlometů. Velmi navštěvovaný byl i pavilon A, kde měla své místo konference o využití technologií 3D tisku ve strojírenských oborech s doprovodnou výstavou uměleckých i průmyslových výrobků z 3D tiskáren.

V rámci strojírenského veletrhu se postupně konaly mezinárodní veletrhy obráběcích a tvářecích strojů, svařovací techniky, technologií pro povrchové úpravy a Mezinárodní slévárenský veletrh. Ve čtvrtek patřilo brněnské výstaviště čtvrtému ročníku veletrhu pracovních příležitostí JobFair, který se zaměřuje na prezentaci společností hledajících odborníky pro své firmy.

„Letos se JobFair účastní 25 především českých společností, které nabízí pracovní poměry, ale i stáže. Ve hře jsou desítky pracovních míst. Je to tedy příležitost pro studenty a absolventy strojírenských a elektrotechnických oborů promluvit si s konkrétními lidmi z jednotlivých firem nebo i přímo na místě projít pohovorem a získat tak během své návštěvy práci,“ řekl ředitel veletrhu Jiří Wagner.

 Součástí doprovodného programu byly i odborné přednášky. Jedním z přednášejících byl Michal Toman z personální agentury Flow-r. „Chtěli jsme se především vyhnout ohraným tématům psaní životopisu a správné přípravy na pohovor. Místo toho se náš program zaměřuje na správný výběr pracovní pozice, přináší rady, jak být atraktivním zaměstnavatelem. Také necháme kandidáty nahlédnout pod pokličku práce personálních agentur a ukážeme jim, jak v dnešní době takové vyhledávání talentů funguje,“ vysvětlil Toman.

Klíčová slova: veletrh, Brno, roboti, obchod, práce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.