05.03.2016 19:51


Milovníci jídla se sešli na prvním březnovém FoodParku

Autor: Eliška Srncová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Každé dva týdny se hala Malá Amerika v Hybešově ulici v Brně mění na FoodPark, trh s potravinami a nápoji. V současnosti se jedná o největší potravinový trh na Moravě a spolupracuje zejména s místními dodavateli. Zájemci mohou ochutnat tradiční i netradiční potraviny ve specifickém interiéru bývalého skladiště.

Brno – Gastronomickými stánky zaplnili prodejci dnes dopoledne halu Malá Amerika v Brně. FoodPark existuje od podzimu loňského roku a opakuje se každých čtrnáct dní. 

Panovala přátelská atmosféra. Foto: Eliška SrncováDnešní návštěvníky lákal zejména na víno a sýry, ale nabídka byla mnohem pestřejší. Od klasických klobásek a jiných uzenin, přes stále populární sladké pralinky a makronky, po hit posledních let, japonský zelený čaj Matcha. Hlavní myšlenkou, která stála za vznikem trhu, bylo založit místo, kam se dá v sobotu zajít na zákusek a dobrou kávu. Sortiment dodávají lokální výrobci, kteří prochází pečlivým výběrem. „Návštěvnost je s každým Foodparkem vyšší a vyšší, někteří sem chodí i pravidelně. Je skvělé, že tu člověk potká mladší i starší generaci. Lidé se celkově více zajímají o zdravý životní styl a stravování. Už to není jen o výprodeji v Kauflandu, zájem o kvalitní potraviny roste,” raduje se organizátorka Aneta Hodovská.

Industriální vzhled haly není úplně pro každého. „Prostředí by mohlo být útulnější, k jídlu se mi příliš nehodí. Také by se hodily nějaká místa na sezení. Jinak jsem ale nadšený, že je v Brně taková možnost ochutnat něco nového a více se o jídle dozvědět. Jsem tu dnes poprvé, ale určitě rád příjdu i příště,” hodnotí akci návštěvník Jakub Fiala. Ze strany organizátorů byla hala Malá Amerika první volbou a netypické prostředí si naopak pochvalují, zejména krásný výhled na Petrov. Ruchem tržiště hala opět ožije v sobotu 19. března, tentokrát bez konkrétního zaměření.

Klíčová slova: FoodPark, Malá Amerika, trh, jídlo, gastronomie, food market

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.