07.10.2019 16:36


Milovníci papíru se sešli na Meet Papír v Brně. Nechci, aby to byla jenom prodejní akce, říká pořadatelka Jitka Štádlerová

Autor: Sára Jeschkeová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V brněnské Tržnici na Zelném trhu se v sobotu 5. října konala akce Meet Papír. Návštěvníci si mohli nakoupit zápisníky, diáře, záložky, samolepky, plánovače a jiné papírenské zboží převážně od malých českých designérských tvůrců. Součástí akce byly i workshopy, kde si mohli účastníci zkusit například základy kaligrafie nebo tvoření myšlenkových map.

Na Meet Papír Brno mohli návštěvníci koupit designové zápisníky a bločky. Foto: Sára Jeschkeová

Brno  Už od začátku akce v deset hodin bylo v třetím patře Tržnice rušno. Své stánky zde postavilo 45 prodejců. „Kromě čtyř dovozců jsou všichni vystavující čeští designéři. Právě o design mají lidi zájem. Spousta věcí, co se zde prodává, koupíte jinak jenom přes internet. A tady si to můžete prohlédnout, osahat a hlavně osobně poznat tvůrce,“ vysvětluje pořadatelka akce Jitka Štádlerová

Svůj stánek na Meet Papír měla i Veronika Šrédlová „Prodávala jsem diáře, sešity nebo záložky. Mým hlavním produktem je Neobyčejný diář. Každý měsíc nebo týden má jiný design, najdete v něm vtipné nebo zahraniční svátky,“ říká Šrédlová, která první Neobyčejný diář vytvořila v sedmnácti letech.

Právě láska k papírovým výrobkům, designu a plánování je to, co většinu návštěvníků spojuje. „Je to příjemná akce, klidně bych na ni jela i přes půl republiky. V Česku existuje docela velká komunita lidí, která miluje starý dobrý papír, diáře a vše okolo,“ popisuje návštěvnice Michaela Kolková a dodává, že si koupila  nové psací potřeby pro svůj bullet journal, což je diář, který si člověk kreativně tvoří sám.

Akce se konala poprvé minulý rok v Praze, letos se rozšířila i do Brna. „To, co tady dneska vzniklo, je krásné,“ hodnotí Štádlerová tržnici zaplněnou návštěvníky „Nechtěla jsem, aby to byl jenom prodejní trh. Proto je tam to slovo MEET v názvu. Chci, aby se zde mohli lidi poznat s tvůrci, popovídat si, dozvědět se víc,“ dodává pořadatelka.

Klíčová slova: brno papír design papírenství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.