18.05.2017 16:43


Míst v mateřských školkách pro děti, kterým do 31. srpna budou tři roky, je tento rok dostatek

Autor: P U | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pro brněnské předškoláky bude letos v mateřských školkách dostatek místa. Potvrdil to náměstek primátora města Brna Petr Hladík. Někteří rodiče si však na potvzení o přijetí dítěte do mateřské školky budou muset počkat do začátku září.

Mateřská školka POD ŠPILBERKEM (foto: Petr Uhlíř)

Brno - Pro nově nastupující předškoláky do brněnských školek, kteří dovrší do konce srpna tří let nebo jsou již starší, bude letos dostatek míst. "V mnoha městkých částech se do školek dostanou i děti, které se narodili do 31. prosince 2014," sdělil první náměstek primátora Petr Hladík. Kapacita matěřských škol v Brně se navíc ještě rozšíří o dalších 244 míst kvůli novým přístavbám.

Někteří rodiče si ale na rozhodnutí o přijetí dítěte do školky počkají až do srpna nebo začátku září. Jedním z důvodů je právě dokončování přístaveb některých školek. "O tom, že rozhodnutí o přijetí dítěte může dorazit později, nás už ředitelka školky v Bystrci informovala. Zároveň jsem ráda, že se moje dcera do školky dostane," řekla obyvatelka Brna Lucie Kopicová.

Při zápisu, který se konal 15. a 16. května přihlásili rodiče přibližně 4600 dětí. Z celkového počtu přihlášených je zhruba 1250 dětí, které do konce sprna nedosáhnou na věkovou hranici tří let. "Na webových stránkách jsme uvedli, že naše kapacita je 2800 míst. Reálně však máme místo pro 3444 dětí. Tento rozdíl je způsoben zejména tím, že přistavujeme nová místa a zároveň si každá ředitelka školky nechala rezervu," doplnil Hladík.

Rezervy si ředitelky mateřských škol drželi především kvůli dětem, které po návštěvě pedagogicko - psychologických poraden dostali odklad nástupu na základní školu nebo jejich rodiče odklad ještě stále řeší. Další volná místa jsou například v logopedických třídách a také v soukromých mateřských školkách. Někteří rodiče totiž nedají vědet, že jejich dítě nastupuje do soukromé školky, a tím se uvolní kapacita v městských zařízeních.

Klíčová slova: školky, Brno, magistrát

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.