02.11.2010 23:58


Multimediální den představí různá odvětví žurnalistiky

Autor: Tereza Hašková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Díky programu Multimediálního dne pořádaného na Fakultě sociálních studií mohou nejen středoškoláci poznat, jak se vytváří zpravodajství v tištěných médiích, rádiu či televizi.

ilustrační fotoBRNO - Multimediální den umožní zájemcům vyzkoušet si práci žurnalisty a diskutovat se zkušenými novináři o jejich profesi. Akce se odehraje v pátek 5. listopadu. Od půl deváté se budou moci účastníci registrovat v prostoru atria Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity.

Zájemci si mohou vyzkoušet práci s profesionální technikou, jako jsou například televizní kamery. „Prezentace jsou z velké části interaktivní, takže si účastníci budou moci hodně věcí vyzkoušet a odnést si třeba titulní stránku MF Dnes s vlastní fotografií,“ uvedl jeden z organizátorů dne Jaroslav Čuřík.

Dále jsou připraveny workshopy, přednášky a diskuze s hvězdami novinářské branže, které jsou rozděleny do tří tematických okruhů či „cest“. První z nich se věnuje válečnému reportérství a investigativní žurnalistice a je nazvána „Novinář v akci“. Druhá se zabývá sportovní žurnalistikou. Třetí se pak zaměřuje na moderování publicistiky či zábavných pořadů. „Na každém zastavení příslušné cesty získají účastníci potvrzení do speciálního ‚indexu‘ a na závěr pak certifikát o absolvování vybraného novinářského programu,“ vysvětlil Čuřík.

Multimediální den uspořádá katedra žurnalistiky již podruhé. „Letošní program je široce zaměřený a rozsáhlejší než ten z minulého ročníku. Nabízí více atraktivních hostů i pro ty, kteří se příliš neorientují v žurnalistice a novinářských osobnostech,“ přiblížil letošní změny Čuřík. Ze známých osobností  vystoupí za moderátory například Honza Musil a Adéla Banášová. Za sportovní redaktory Robert Záruba či Ondřej Tomek a za investigativní a válečné zpravodajství Jaroslav Kmenta či Rodrigo Morales.

Klíčová slova: Multimediální den, žurnalistika, FSS MU, workshop, beseda

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.