05.03.2020 17:05


Muž nakažený žloutenkou plival na policisty, soud mu potvrdil osm let vězení

Autor: Anna Nováková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Recidivistovi nakaženému neléčenou žloutenkou dnes Krajský soud v Brně potvrdil osm let vězení. Svou nemoc šířil slinami a střepem, kterým se předtím úmyslně pořezal na krku.

Pavel Hock, obžalovaný ze záměrného šíření žloutenky. Foto: Anna Nováková

Brno – Krajský soud v Brně dnes zamítl odvolání Pavla Hocka obžalovaného ze zločinu těžkého ublížení na zdraví, násilí proti úřední osobě, šíření nakažlivé lidské nemoci a krádeže. Celkem byl obžalovaný Pavel Hock shledán vinným ze sedmi trestných činů, mimo jiné i z ohrožování ostatních neléčenou žloutenkou typu C. Obžalovaný například plival na lidi v čekárně a na ubytovně, úmyslně se poranil a střepem s vlastní krví pořezal jiného člověka. Soud mu potvrdil trest uložený Okresním soudem v Hodoníně. Muž tak stráví osm let za mřížemi.

Podle obžaloby Hock ohrožoval zdraví ostatních, například v srpnu 2018, kdy si v Hodoníně v opilosti pořezal krk a střepem z lahve následně poranil svému známému ruku. „K přenosu žloutenky však v tomto případě nedošlo,“ mínilo se v obžalobě.

Do nebezpečí však recidivista nedostal pouze své známé. Později téhož roku ohrožoval v hodonínské ubytovně policisty a ostatní ubytované otevřeným poraněním ruky. „V prostorách čekárny ambulance plival a prskal sliny nejen na přítomné policisty,“ pokračovala obžaloba.

Souzený však nebyl pouze za záměrné šíření hepatitidy typu C. Hock je obžalovaný celkem ze sedmi trestných činů, mimo šíření nakažlivé nemoci, například z těžkého ublížení na zdraví, krádeže a napadení. Podle státního zástupce byla vina jednoznačně prokázána, obžalovaný ji však popírá. „Na světě není jediný člověk, který by prokázal, že se nakazil ode mě. Žloutenkou však trpím. Co jsem udělal, k tomu jsem se doznal a upřímně mě to mrzí,“ litoval Hock.

Odvolací senát lednový rozsudek Okresního soudu v Hodoníně potvrdil. Trest odnětí svobody na osm let je nyní pravomocný a nelze proti němu podat další odvolání. „Soud správně vyhodnotil, čeho se obžalovaný dopustil, jeho lítosti jsme neuvěřili,“ uzavřela jednání soudkyně Dana Kancírová.

Klíčová slova: Žloutenka, Brno, Krajský soud v Brně

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.