03.12.2019 13:37


Muž surově zbil bývalou přítelkyni. Odsedí si čtyři a půl roku

Autor: Kateřina Hladíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brněnský krajský soud odsoudil muže, který se v květnu letošního roku v Třebíči vloupal do bytu své bývalé přítelkyně, kde ji fyzicky napadl. V době útoku měl v krvi 2,7 promile alkoholu. Muž již dříve ženě vyhrožoval na sociálních sítích a byl v minulosti stíhán za násilnou činnost. 

Odsouzený si odesedí čtyři a půl roku

Brno – Čtyři a půl roku si odsedí muž, který v květnu v Třebíči surově napadl svou bývalou přítelkyni. V úterý tak rozhodl brněnský krajský soud. „Obžalovaný ženě vyhrožoval na sociálních sítích zabitím a násilným vniknutím do jejího bytu. Tyto výhružky částečně splnil, když se opilý vloupal do jejího bytu a fyzicky ji napadl,“ popsala soudkyně Markéta Jirsová. Podle soudu ženu zbil, následně škrtil a obutou nohou ji dupl na hlavu. Přestal až při příjezdu policejní hlídky.

Odsouzený se přiznal k vloupání a k napadení bývalé přítelkyně, ovšem události, tak jak je popsala žena, popírá. Podle soudní znalkyně však všechna zranění na těle ženy odpovídají popsaným událostem. „Nejzávažnější poranění utrpěla napadená na krku, v souvislosti se škrcením,“ komentovala soudní znalkyně Svatava Duchaňová. Ta dále uvedla, že pokud by dušení trvalo delší dobu nebo bylo intenzivnější, mohl odsouzený ženu uškrtit. Napadená musela po útoku strávit několik dní v nemocnici.

Muž bývalou přítelkyni před útokem několikrát kontaktoval na sociálních sítích a vyhrožoval jí, že ji zabije. Když na výhružky nereagovala, opilý vykopl vstupní dveře, vloupal se ji do bytu a napadl ji. Žena přivolala policejní hlídku, která muže zatkla. Podle obhajoby měla být však žena na útok lépe připravená. „I když ji obžalovaný před útokem několikrát varoval, že se do jejího bytu chystá vniknout, nezamkla si, ani nepoužila bezpečnostní řetízek na dveřích,“ uvedla obhájkyně Martina Pavla Kostová. 

V minulosti byl muž několikrát soudně trestán, mimo jiné i za násilnou činnost. Jeden trest mu byl odpuštěn při amnestii Václava Klause. Naposledy byl z vězení propuštěn na konci minulého roku. Nyní si odpyká čtyři a půl roku ve věznici s ostrahou. „Obžalovaný se k hlavnímu činu doznal. Trestný čin spáchal pod vlivem alkoholu, činu upřímně lituje a poškozené napsal omluvný dopis,“ řekla obhájkyně Kostová. Odsouzený musí mimo odpykání trestu také zaplatit náhradu škody v hodnotě 12 758 korun.  

Klíčová slova: napadení, vloupání, soud

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.