13.04.2019 15:08


Myšlenka nebyla se tím živit, ale bavit. Dáváme do toho srdce, říkají zakladatelé projektu Party Till We Die

Autor: Denisa Mazourková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Tři studenti, tenkrát ještě střední školy, se rozhodli vytvořit akci v klubu pro všechny své přátelé. Získali od nich pozitivní zpětnou vazbu, a tak uspořádali několik dalších. V současnosti organizují taneční akce nejen pro své známé, ale i pro tisíce dalších lidí.

Zakladatelé Party Till We Die. Zleva: Dominik Hálek, Adam Flekal, Petr Beneš. Foto: Martin Kusyn.

 

Brno – Uspořádání večírků plných tance a poslechu oblíbené tvorby českých DJs, to je hlavní náplní projektu Party Till We Die. Organizátorům se podařilo uskutečnit už devět vydání a plánují i jubilejní desáté.

Co to je Party Till We Die?

Petr: Party Till We Die, neboli ptwd, je značka, pod kterou jsou pořádané klubové taneční akce v Brně.

Adam: Za projektem stojí tři vysokoškolští studenti, kteří jsou kamarády už od dob studií na gymnáziu - Adam Flekal, Petr Beneš a Dominik Hálek. Tedy my.

Kdy se ve vás zrodila myšlenka stát se promotéry?

Dominik: Už dlouho před konáním naší první akce nás bavilo pořádat domácí houseparty, které jsme si uměli vždy dobře zorganizovat.

A: Vše to ale začalo mojí oslavou narozenin. Byla to naše první akce pořádaná v klubu, a to v brněnské Melodce. Už tenkrát jsme se to snažili pojmout jako velkou akci, kterou si každý musí zapamatovat.

P: Snažili jsme se Adamovi pomoct, aby to stálo opravdu za to. Já sehnal našeho prvního DJ Benitta a Dominik celý večer moderoval.

Takže se oslava vydařila a povzbudila vás do pořádání dalších?

A: Přesně tak. Na narozeniny přišlo okolo sedmdesáti lidí. Nejdůležitější pro nás ale byla následná odezva. Snad každý nám myšlenku chválil, stejně tak i organizaci večera. Tak mě napadlo, proč to nezkusit znovu, tentokrát už nejen jako oslavu narozenin, ale pojmout to jako opravdu velkou záležitost. Nešlo nám o zisk, ale o to, abychom se bavili všichni společně.

D: Pozvali jsme všechny naše přátele. Měli jsme chvíli do maturity, a tak jsme se chtěli příjemně rozptýlit.

P: Nakonec sám majitel klubu inicioval možnost další naší akce. Byl z toho úspěchu příjemně překvapený, stejně jako my.

Jakou návštěvnost měla vaše první veřejná akce?

A: Já jsem před akcí ze srandy pronesl, že jestli přijde více jak dvě stě lidí, tak si oholím vlasy, které mám opravdu moc rád. Stalo se však nečekané, celý klub jsme vyprodali.

D: Šatna měla kapacitu tři sta kabátů, říkali jsme si, že není šance ji zaplnit. Potom ale začaly chodit dlouhé zástupy lidí. Známým jsme tedy kabáty dávali do backstage, později ale nebylo místo už ani tam, a tak desítky lidí zůstavaly v bundách.

P: O půl jedné za námi přišel vyhazovač a řekl nám, že odteď to bude už jen naše riziko. V klubu bylo už totiž dost těsno a nedýchatelno. Po krátké poradě jsme se rozhodli už další lidi nepouštět.

Máte nějak rozdělenou organizační práci?

P: Máme. Každý zařizujeme něco jiného, ale ve výsledku musíme každé rozhodnutí vždy schválit všichni tři. Mojí starostí je domlouvání DJs a veškerá komunikace s nimi. Také píši pravidelně před každou akcí příspěvky na naši facebookovou stránku.

A: Já jsem v podstatě manažer. Komunikuji s majiteli klubů a vyjednávám s nimi obchodní podmínky. Mým dalším závazkem je také kontakt se sponzory.

D: Já mám na starost veškerou omáčku okolo. Vyrábím a roznáším plakáty, obstarávám také například dostatek mincí na rozměnění vstupného. Dělám také veškeré statistiky a každou naši akci moderuji.

Jak probíhají přípravy před každým vydáním ptwd?

A: To je velmi individuální. Každopádně vždy když přecházíme do nového a většího klubu, je potřeba řešit vše několik měsíců dopředu. Domlouváme si prohlídku prostor mimo otevírací dobu, kde nám majitelé podávají veškeré informace o technice.

P: Například dubnovou jubilejní desátou edici, která nás teď čeká na Flédě, jsme museli řešit už v říjnu. A už tenkrát nám řekli, že všechny pátky jsou obsazené na rok dopředu, tak jsme brali sobotu.

D: Ale například v klubu Watt jsme dělali už sedm akcí za sebou. Majitel nás tedy už dobře zná, a tak nám sám od sebe navrhl několik dalších termínů. .

A co vaše jubilejní desátá edice?

A: Bude už tuto sobotu 13. dubna v klubu Fléda. Jsme moc pyšní na to, že se nám to podařilo domluvit. Tento klub už je opravdu obrovský. Návštěvníci budou mít mnohem větší komfort a připravená budou dvě pódia.

D: Nachystali jsme také několik soutěží. Na začátku si návštěvníci mohou zahrát beer pong, ve kterém bude několik hodnotných cen od našich sponzorů. Další soutěží bude tradiční exování piva, a to v pánské i dámské verzi.

P: V této slavnostní edici máme výherní ceny v řádech tisíců. Taky se představí velká DJ jména jako například Richard Reynolds, Benitto, Sedliv, nebo Kinix.

Jak byste shrnuli váš dosavadní vývoj?

A: Na naši první akci na Melodce přišlo okolo čtyři sta lidí, na další akci na Faválu přišlo okolo šesti set. Potom jsme ale zatoužili po ještě větší výzvě. Vybrali jsme si klub Watt, který pojal větší kapacitu návštěvníků a navíc je přímo v centru Brna. Tam jsme měli sedm vydání ptwd na které vždy přišlo přes tisíc lidí.

P: Výhodou a nevýhodou zároveň bylo, že klub byl úplně nový. To znamenalo příjemné moderní prostředí s technologií na dobré úrovni, ale pro nás zároveň těžký úkol přivést tam lidi.

D: Po čase jsme si ale řekli, že je zase čas na změnu. Stala se z toho pro nás rutina. A tak jsme chtěli naše nejbližší vydání pojmout ještě ve větším stylu, když jde o jubilejní desítku.

A jak byste vaši promotérskou cestu zhodnotili?

A: Pro nás je důležitá hlavně pointa našeho projektu. Myšlenka nebyla se tím živit, ale bavit. Dáváme do toho srdce. A to, že jsme v Brně mezi top třemi promotérskými skupinami, to je pro nás neskutečná zpětná vazba.

P: Naše přátelství se tím ještě víc prohloubilo. Není jediný den, kdybychom si nenapsali. Řešíme spolu i nejmenší detaily. Lidé, kteří na akci přijdou, nemají vůbec ponětí o tom, kolik práce tomu předchází.

D: Začínali jsme jako tři neznámí studenti. Sami jsme museli psát fotografům, DJs a sponzorům. Teď se ale karta otočila a všichni se začínají ozývat nám.

Klíčová slova: rozhovor, ptwd, party

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.