06.10.2016 20:37


„Na baristickou soutěž jsem se skoro nepřipravovala,“ tvrdí bronzová Kellnerová

Autor: Karolína Hanzelková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Baristická soutěž odstartovala šestý ročník festivalu Týdne kávy. Celkem se na ní představilo jedenáct baristů z brněnský kaváren, kteří ukázali odborné porotě i široké veřejnosti to nejlepší ze svého umění.

Autor: Karolína Hanzelková

Brno – Kristina Kellnerová připravuje kávu již skoro rok. Letos se poprvé rozhodla zúčastnit baristické soutěže, která odstartovala šestý ročník festivalu Týdne kávy. Postavila se tak konkurenci dalších jedenácti baristů brněnských kaváren. „Nevěděla jsem, do čeho jdu. Před soutěží jsem viděla jen jedno video na internetu, a to až po tom, co jsem kývla na svou účast,“ popsala Kellnerová svůj soutěžní start.

Každý z baristů nabídl usazené čtveřici porotců čtyři espressa, cappuccina a volný kávový drink na bázi filtrované kávy, přičemž všechny čtyři nápoje v jednotlivých kategoriích musely být připraveny ze stejného druhu kávy. Porota hodnotila jak chuť připravených nápojů, tak i způsob soutěžní prezentace. Dva techničtí porotci během vystoupení neustále nahlíželi baristovi pod ruce a dohlíželi na organizaci pracovní plochy, čistotu a úpravu před soutěží, v jejím průběhu a po skončení, čas a rychlost.

Práce s kávou byla pro Kellnerovou nejnáročnější částí soutěže. „Nejtěžší bylo správně vyladit chuť soutěžní kávy. Zprvu mi nešla vůbec nastavit. Byla jsem z toho zoufalá a chtěla jsem vzdát svou účast,“ komentovala začátky svého tréninku. Baristka zastupovala pojízdnou kavárnu KofiKofi. Měla tak oproti soutěžícím z kamenných kaváren hned několik nevýhod. „V Kofi nejsme prostorově připravení pro soutěžní trénink, venkovní provoz je úplně jiný. Kávu připravujeme jinak, nekreslíme latteart do šálků, ale do kelímků,“ dodala.

Soutěžící má pro své vystoupení limit patnácti minut, který si sám na začátku prezentace odstartuje výkřikem “time”. Stejným způsobem společně s přízvednutím ruky své vystoupení i zakončí. Při překročení času se baristovi strhávají penále, při překročení sedmnácti minut je pak diskvalifikován. „Není to žádná sranda. Patnáct minut je málo na to, aby barista vše odprezentoval a zároveň vypadal klidně. V limitu to stihli pouze tři účastníci. Barista David Červinka byl loni kvůli času diskvalifikován a letos odešel jako vítěz,“ uvedla Kellnerová, která obsadila třetí místo.

Letos poprvé se soutěž konala v prostorách hotelu Continental. V prvním říjnovém víkendu zde návštěvníci zavítali i na Trhy kávy. „Konečně jsme našli prostor s takovými dispozicemi, kdy dokážeme uspořádat vše najednou,“ uvedla koordinátorka Týdne kávy Kateřina Eichlerová. Baristická soutěž odstartovala doprovodný program Týdne kávy, který se 3. října přesunul do čtyřiceti dvou brněnských kaváren.

Klíčová slova: Týden kávy, káva, barista, baristická soutěž

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.