16.12.2019 15:58


Na nových zastávkách porostou netřesky a rozchodníky. Jeden přístřešek vyjde na 400 tisíc

Autor: Filip Brychta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dva nové přístřešky přibyly v Brně na zastávkách městské hromadné dopravy Výstaviště – hlavní vstup a Ústřední hřbitov. Jedná se o zelené přístřešky, které mají absorbovat sluneční paprsky pomocí rostlin na jejich střeše. Do konce letošního roku budou postaveny ještě další dva, a to u Anthroposu a na Mendlově náměstí.

Zelený přístřešek u zastávky Ústřední hřbitov.

Brno – Na dvou zastávkách v Brně postavil Dopravní podnik města Brna (DPMB) nové zelené přístřešky, které mají absorbovat sluneční paprsky. Stojí na zastávkách městské hromadné dopravy Výstaviště – hlavní vstup a Ústřední hřbitov. „Brňanům přinesou komfort při cestování, a navíc můžeme být svědky testování zcela nové varianty – zelených přístřešků, které doposud v Brně nebyly,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Střechy nových zastávek jsou osázeny netřesky a rozchodníky, jejichž údržba je velmi snadná. Není potřeba zalévání ani odvádění přebytečné vody. Rostliny stačí jednou ročně pohnojit, což zajistí DPMB. Jeden takový přístřešek vyjde na čtyři sta tisíc korun.

„Absorbce paprsků je k ničemu, když je všude kolem rozpálený beton a strany jsou skleněné. Normální klasický zastávky jsou lepší,“ řekl student žijící v Brně David Pešta. „A vzhledově se mi to do těch míst moc nehodí,“ dodal.

Do konce roku nainstaluje DPMB další dva zelené přístřešky na zastávky Mendlovo náměstí a Anthropos. „Jedná se o ověřovací sérii, kterou chceme otestovat přijatelnost pro prostředí, ale i zkvalitnění veřejného prostranství. Na základě zkušeností se budeme na úrovni města rozhodovat, jaké typy přístřešků budou pro vytipované lokality vhodné,“ přiblížil plány brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Klíčová slova: Brno, DPMB

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.