05.04.2012 17:05


Na procházkách po Petrově budou kolemjdoucím dělat společnost dělníci

Autor: Aneta Sklenářová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brněnský Petřín. Tak se někdy přezdívá Petrovu, jedné z dominant jihomoravské metropole. Brněnští radní odsouhlasili rekonstrukci okolí této památky. Započít by měla v nejbližších dnech a trvat bude osm měsíců.

V projektu se počítá s výsadbou zeleně v okolí Petrova. Foto: ateliér RAW Brno Katedrála svatého Petra a Pavla tvoří jednu z výrazných brněnských scenérií. Radní města Brna se rozhodli, že započnou s velebením okolí této pamatky. Z rozpočtu na projekt uvolnili celkem 12,9 milionů korun. Opravovat se bude například schodiště, brána, zdi a sochy. Samozřejmostí bude i výsadba zeleně. Rekonstrukce se bude týkat také spojnice Petrská - Denisovy sady. „Jsem přesvědčen o tom, že stavební úpravy přitáhnou obyvatele města, ale i turisty, více ke katedrále,” vyjádřil se k projektu primátor Roman Onderka.

Oprava veřejně přístupných prostor se dotkne i kolemjdoucích. „Záleží na firmě, jak bude stavba probíhat, ale je jasné, že k omezení dojde,” sdělil mluvčí magistrátu města Brna Pavel Žára. Okolí Petrova, odkud je výhled na velkou část Brna, denně navštíví několik stovek lidí.  „Myslím si, že v Brně jsou místa, která by si rekonstrukci zasloužila více. Ale je pravda, že se mi nelíbí, jak jsou zdi okolo Petrova pomalované hrůznými nápisy,” uvedl Brňan Pavel Bouzek.

Rekonstrukci provede firma SWIETELSKI stavební, s. r. o. Hlavními architekty jsou Tomáš Rusín a Ivan Wahla, jejichž dřívějšími projekty byla například rekonstrukce ulice Joštova nebo výstavba Spielberk Office Centra na Heršpické. „Tento návrh byl vysoutěžen a odpovídá nejvíce pojetí rekonstrukce této lokality,” odpověděl Žára na otázku, proč byl vybrán projekt právě této architektonické dvojice. Rekonstrukce potrvá osm měsíců.

Klíčová slova: Petrov, rekonstrukce

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.