10.03.2019 17:05


Na veletrhu Opta se o víkendu sešli čeští i zahraniční designéři brýlí

Autor: Viktorie Čermáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Čeští i zahraniční designéři brýlí o víkendu představili nové trendy na veletrhu oční optiky Opta na brněnském výstavišti. Pětadvacátý ročník veletrhu byl věnován zejména designu a inovacím ve světě optiky. Ocenění za design získali dva z pěti vítězů soutěže Top Opta, kteří byli vyhlášeni v sobotu. Další ocenění byla udělena za inovace v optice a optometrii.

Na veletrhu Opta se sešli čeští i zahraniční designéři brýlí.Brno – Budoucnost designu brýlí návštěvníkům veletrhu Opta na brněnském výstavišti o víkendu předvedla nizozemská designová specialistka Ellen Haeser. O designu brýlí mluvila také designérka z Paříže Caroline Abram. Čeští designéři Ondřej Vicena a Michal Pavlát se ohlédli za historií designu brýlí v Československu, kterou se inspirují u vlastních návrhů.

Podle specialistky Ellen Haeser je čas velkých změn, ale krása je to, co přežije. Upozorňuje na to, že se lidé již neřídí tolik módou, jako spíše osobním stylem. „Velmi oblíbené jsou brýle bez obrouček nebo ve tvaru kočičích očí,“ řekla.

Caroline Abram je přesvědčena o tom, že se ženy snaží cítit sebevědomě a na to se ve své tvorbě zaměřuje. Ellen Haeser poukazuje, že se o módu zajímá stále více mužů. „Snaží se vzhledem vyjádřit své pocity a svou identitu,“ konstatovala Ellen Haeser.

Designéři se u oční optiky zaměřují na detail. „Optika je propojená s uměním. Na designu je důležitý tvar, použitý materiál a smysl pro určitý detail,“ řekl designér Onřej Vicena.

V sobotu se vyhlašovalo pět vítězů soutěže Top Opta. Ocenění za design získal český designér brýlí, který navrhl dřevěné obroučky Wiggles z kolekce Lumberjack. Za design byly oceněny také italské brýle Jimmy Choo s kamínky Swarovski. „Letošní ročník veletrhu je věnován zejména designu a novinkám v optice a optometrii,“ uvedl manažer PR a reklamy Jiří Erlebach.

Dále byly oceněny první samozatmavovací oční čočky, povrchová úprava skel proti nečistotám nebo digitální kamera, která napomáhá nevidomým rozeznat některé předměty převodem toho co vidí na čtený text.

Klíčová slova: veletrh Opta, brýle, optika, móda, trendy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.