06.04.2012 10:18


Ňadra, Freud a šalina

Autor: Nela Patschová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Galantnost je prý ušlechtilá vlastnost. Asi všichni bychom ji zařadili k těm pěkným vlastnostem. Ale co za tím, že někteří muži jsou galantní a jiní zase ne, stojí ve skutečnosti?

Přehrát audio

Audio

Autor: Nela Patschová

Správný muž má být galantní. Prý je to ušlechtilé. Pomáhat ženě do kabátu, přidržet jí dveře, pustit ji sednout v šalině a mohli bychom pokračovat dál a dál. Přemýšleli jste ale někdy, co za tím je? A proč někteří muži galantní jsou a jiní ne?

Vězí to v inteligenci. Chytrému muži totiž dojde, že když ženě uvolní své sedadlo v šalině, plyne pro něj z tohoto drobného gesta hned několik výhod. Nejenže je obdařen krásným úsměvem na znamení vděku, ale ještě získá perfektní výhled do ženina výstřihu. A když se šalina rozjede, ňadra se začnou třást a pohupovat, pán se dívá zdánlivě k zemi a nikdo mu nemůže nic vytknout - je přece galantní. Nela Patschová Autor: Michal Cagala

Ale abychom pánům nekřivdili. Proč se asi ženy vždycky tak rychle hrnou k prázdným sedadlům? To proto, že žena na sedícím muži nemá moc co obdivovat. Ale když se žena posadí... Panečku, to je teprve výhled! Kdo asi přišel s tím, že galantnost je fajn? Muž? Nebo snad žena? Těžko říct. Jak se ukazuje, galantnost je oboustranně výhodná.

Zdá se vám to sexistické nebo dokonce úchylné? Vzpomeňte si na Freuda. Už on tvrdil, že ke všemu nás vedou pudy, především ty sexuální. A to ani neznal šaliny.

Takže dámy. Až vám příště uvolní muž sedadlo, oceňte jeho ochotu a rozepněte si blůzku o jeden další knoflíček. A vy pánové, pouštějte dámy sednout. Uděláte laskavost jim i sobě. Přece nechcete, aby si o vás myslely, že jste hloupí. Anebo na kluky.

 

Byli jste někdy nařčeni ze sexismu nebo egoismu? Znáte snad někoho, kdo podlehl čokoládismu, motorismu či alkoholismu a s nevídaným hyenismem pak vykořisťoval okolí? Nepropadejte pesimismu, naopak s patřičným entusiasmem užívejte dávky léčivého STISKismu. Přijměte pozvání na exkurzi do světa ismů, jak je vidí naše redakce. Pozastavujete se někdy nad tím, co si lidé dnes dovolí? Přečtěte si článek o hyenismu.

Klíčová slova: ňadra, výstřih, sexismus, Freud, šalina

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

bubulíheň | 06. 04. 2012, 11:35
vtipné, přeposílám na katedru genderových studií:-)