21.11.2010 03:02


Nahý a barevný Factory fashion market

Autor: Tereza Hašková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

„Já jsem šílenááá,“ popěvuje si skřehotavě módní návrhářka Jana Ševčík, a prozrazuje tím svůj údajný zdroj inspirace. Po zhlédnutí módní přehlídky plné holé kůže modelek a vábivých doplňků věřím už jen jednomu: všichni návrháři na Factory fashion marketu jsou šíleně dobří.

Je sedm minut po osmé. Stojím pod podiem, na kterém duní aparatura dýdžeje z Love Music. Modní přehlídka stále nezačíná, přestože už na ni kolem podia čeká početný dav. Kde proboha ty modelky jsou? To jsou tak štíhlé, že ani nejsou vidět? Nepředpokládám, že na trhu netradiční módy budou modely předvádět extrémně vychrtlé „ideální ženy“.

Světla v sále zhasínají a na podium zamíří svůj kužel světelný reflektor. Moderátor se snaží přihlížející psychicky připravit na to, co bude následovat. Na podium přichází rázným krokem první modelka, která má kolem sebe obmotanou igelitovou folii, a abych nezapomněla, na sobě má originální čelenku značky Jane Bond. Její kolegyně v kazajce z igelitu nevypadají právě spokojeně. Až poslední z modelek překvapí publikum suverénním i extravagantním pózováním. „Doufám, že i pánové postřehli, co tu vlastně bylo předváděno,“ glosuje první z krátkých přehlídek moderátor.

Zlatým hřebem přehlídky je dle zákona „čím víc holé kůže, tím víc pozornosti“ předvádění bižuterie značky Boží zboží. Na závěr této přehlídky vchází na molo modelka s holými ňadry. Není to však nijak samoúčelné. Předvádí totiž na svých prsou bižuterii. Když jsem šmejdila kolem stánku Boží zboží, upoutal mou pozornost doposud neznámý šperk, zdobící bradavky. Ihned se mě ujala prodavačka. „Takhle se šperk rozepne, musíte mít ztvrdlé bradavky, nasadí se a dotáhne dle potřeby, je nastavitelný na různé velikosti. Je z nerezové oceli a zdobí ho polodrahokamy. Říkáme jim Prseny,“ zasvětila mě do tajů intimních šperků. Přestože to zní lákavě, nejspíš bych takovou parádu nevynosila.

Přehlídky ostatních značek jsou neméně originální a zábavné, ovšem ke konci se mi trochu motá hlava kvůli teplému a vydýchanému vzduchu tady na stadionu. Taneční sál není právě rozlehlý. Zaslechla jsem na to stížnosti i od vystavovatelů. „Na to, jak malý prostor jsme získali na vystavování, byl nájem poměrně vysoký,“ povzdechla si návrhářka značky Oberna.

Možná jsou to příliš malé prostory pro tento trh plný pestrobarevných náušnic a triček, kulichů a broží, sukní a přívěšků. I každá malá náušnice je tu ale uměleckým dílem s nápadem a já bych tak nejraději vykoupila snad polovinu zboží. Snad je tedy dobře, že mám hluboko do kapsy a zbude i na jiné. Pokud ovšem vůbec na trh trefí. Nejsem nepřející, takže se nebudu bavit představou toho, jak někdo stejně jako já bloudí v prostorách tělocvičny. I nezávislá móda je totiž závislá na čísle popisném. Přestože na plakátech a na webu tvrdí pořadatelé, že trh najdete na adrese Kounicova 22, ve skutečnosti je rozlehlý stadion rozdělený na dvě popisná čísla a vchod na trh je hned pod cedulkou Kounicova 20. Možná se vám ještě zachce zajít se na poslední chvíli podívat a užít si trochu módního zbožního fetišismu.

Pozvánku na Factory fashion market najdete zde. Více informací o Factory fashion marketu naleznete zde.

Klíčová slova: Factory fashion market č.2, nezávislá moda, Brno

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.