15.11.2019 23:59


Napadl jsem ji, ale ty nejvážnější zranění jsem nezpůsobil, řekl odsouzený za pokus o vraždu

Autor: Sára Jeschkeová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Ke Krajskému soudu v Brně se z Vrchního soudu v Olomouci k projednání znovu vrátil případ Romana Robeše, který byl odsouzený k šestnácti letům ve vězení se zvýšenou ostrahou za to, že se pokusil o vraždu své přítelkyně. Tu měl opilý surově napadnout a zbít, čímž jí způsobil vážná poranění. Soudní senát v čele se soudcem Milošem Žďárským 15. listopadu znovu předvolali odsouzeného, svědkyně a soudní znalce.

Případ projednával Krajský soud v Brně. Foto: Sára Jeschkeová

Brno – Krajský soud znovu projednává případ muže, který podle obžaloby surově zbil svou přítelkyni. Ten však obvinění odmítnul a soudu řekl, že ty nejvážnější zranění poškozené nezpůsobil on. „Ano, napadl jsem ji,ale nezbil jsem ji způsobem, který popsala Nikola Konyová. Ty nejvážnější rány jí musela způsobit právě Konyová, která ten večer byla v bytě s námi, zatímco jsem šel pro cigarety,“ řekl odsouzený Roman Robeš. Podle Robeše na poškozenou Konyová žárlila a nesnášela ji. Odsouzený navíc tvrdí, že byl v době incidentu sám v bezvědomí a neví, co se dělo. Žádné hmatatelné důkazy proti Konyové však nemá.

Podle svědkyně Dity Zelinové po incidentu Robeš neustále opakoval, že zranění jeho přítelkyni udělala Konyová. „To ne já, to Nikola, říkal pořád,“ popsala Zelinová. Toto však svědkyně neuvedla v žádné z předchozích výpovědí. Vypověděla také, že Konyová měla po incidentu strach z výpovědi před policií, protože se bála, že jí Robeš ublíží.

Svědkyně Konyová, která byla kamarádkou obžalovaného, však verzi Robeše popřela a vyvrátila i to, že by byl během večera v bezvědomí. Uvedla také, že toho večera společně pili alkohol u Robeše v bytě, Robeš se však najednou začal se svou přítelkyní hádat, protože ji podezříval z nevěry. „Pak ji zmlátil, bušil ji pěstmi, kopal do ní. Prosila jsem ho, aby přestal, ona ho taky prosila, ať už ji nechá, ale byl opilý a nevnímal,“ popsala svědkyně osudnou noc. Dodala také, že se chtěla poškozené zastat, Robeš jí ale dal také ránu.

Sama poškozená, kterou Robeš napadl, se odmítla jednání účastnit. Její lékař, podle soudce Miloše Žďárského, uvedl, že její psychický stav jí neumožňuje vypovídat. I proto je další jednání plánované až na 10. ledna, aby se do té doby stihla zotavit. Pokud by i v lednu znovu odmítla přijít k soudu a vypovídat, nařídí soudce znalecký posudek, který zhodnotí její psychický stav a schopnost vypovídat. "Odsouzený zatím zůstane ve vazbě," uzavřel soudce Žďárský.

Klíčová slova: soud vražda napadení brno trestní právo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.