28.03.2020 17:02


Nařízení vlády je pro brněnské podniky existenční zkouškou

Autor: Tomáš Pánek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vláda nouzovým stavem komplikuje situaci podnikům zaměřeným na gastronomické služby. Řada z nich musela provoz ukončit, některé provozovny ale hledají možnosti, jak podnikat ve ztížených podmínkách a zmírnit tak ztráty.


Mnoho provozoven je zatíženo vládními nařízeními, autor: Tomáš Pánek

Brno – Provozovatelé restaurací, barů a kaváren mají vstup do zařízení pro zákazníky zavřený již druhý týden. První dny po vyhlášení zákazu vycházení se objevovaly skupiny lidí, které dál pily pivo a zbytečně stály na zahrádkách a nařízení nedodržovaly. Trend se obrací, jelikož policisté zpřísňují kontroly. Provozovatelům, kteří nedodržují vládní nařízení, hrozí třímilionová pokuta.

Na situaci musely podniky reagovat v řádu hodin. „Vozíme jídlo lidem podobně jako rozvážkové služby. Lidé si mohou přijít k okénku, ale nesmí se zde zdržovat déle,“ říká číšník restaurace Betlém Adam Řezáč. V době, kdy není práce, restaurace vymýšlí nové recepty. Dalším problémem je distribuce zboží. Menší a lokální pivovary nemají možnosti a technologie na to, aby pivo z již naplněných sudů mohli nalít do lahví. Takový postup by se malým pivovarům prodražil ještě více. „Zásoby v pivovarech jsou v řádech tisíců litrů, protože omezení přišla ze dne na den,“ dodává Řezáč.

Situaci nejvíce hospodští pociťují na propadu tržeb, který se podstatně liší podle lokality a proslavenosti daného podniku. Vyhlášené brněnské podniky jako například Stopkova pivnice zavedla slevu třicet procent pro lidi, kteří si pro jídlo dojdou osobně. Menší restaurace především na okraji Brna ale hlásí propad tržeb o 80 %. „Přicházíme o bonusy, spropitné a vytíženost, tudíž na konci měsíce můžu očekávat mzdu kolem 13 tisíc korun,“ komentuje situaci v pohostinství Adam Řezáč. Číšníci, pomocní kuchaři a servírky jsou jednou z nejhůře placených profesí v Česku.

Naopak tržby stoupají rozvážkovým službám. „Určitě jsme nezaznamenali propad tržeb. Možná se jen největší nápor přesunul do času oběda, kdy jsou lidé línější vařit, a proto si objednají jídlo,“ popisuje situaci řidič rozvážkové služby Dáme jídlo Jiří Vaculík. Řidiči rozvážkových služeb byly před zavedením karantény nejvíce vytížení ve večerních hodinách. „I když jsme mírný nárůst objednávek zaznamenali, konkurence je velká, protože i samotné hospody začaly s rozvozem, aby vůbec udrželi podnik v chodu,“ dodává Vaculík.

V Brně je během celostátní karantény stále několik nejmenovaných podniků, které mají otevřeno pro štamgasty a stálé zákazníky. „Z nařízení vlády si nic nedělám, budu hospodu vést jako před karanténou. Jen jsem zatmavil okna, aby nebylo vidět dovnitř. Pouštím dovnitř jen známé, ale musím udržet podnik v chodu,“ říká majitel hospody, který vědomě riskuje zdraví sebe i hostů. Redakce Stisku zjistila, že podobně funguje v Brně minimálně 5 provozoven.

Klíčová slova: podniky, Brno, nařízení vlády, byznys, tržby

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.