06.11.2011 15:54


Narozeninový týden na Radiu R!

Autor: Martina Pelcová | Kurz: Rádio Stisk | Kategorie: Pořady

Radio R slaví třetí narozeniny. Vzpomínce na uplynulé tři roky existence rádia bude věnovaný také prostor ve vysílání. Od pondělí do pátku budete moci na začátky rádia zavzpomínat skrze hosty v moderovaných blocích a pořady probuzené z rádiového archívu.

Každý den v odpoledním Odposlechu (12 – 14) navštíví studio hosté spjatí se začátky rádia. V pondělí to bude první oficiální hudební dramaturg David Věžník, v úterý přijde o postupném budování rádia povyprávět  koordinátor Jan Motal. Ve středu na své působení v rádiu zavzpomíná hudební redaktorka a dřívější fotografka rádia Petra Cihlářová, ve čtvrtek jedna z prvních moderátorek Táňa Zabloudilová. Pátek zakončí vzpomínání Zuzana Šebestová, která se v počátcích rádia věnovala jeho propagaci a správě. Bonusem bude středeční telefonický pozdrav bývalé moderátorky Vladislavy Krajčové.

Po obvyklém denním programu si navíc budete moci naladit archivní perlu z dřívějších vysílacích dob. Poněkud punkové začátky rádia připomene v pondělí pořad, který na vlny rádia R přilétal až z Velké Británie – zazní první díl zápisků Heleny Poláčkové London Diary, který autorka prý natáčela pod peřinou. Úterek vás pozve do brněnského klubového světa Zuzka Friday - vysílání ovládne pořad Brno Calling, ve kterém bude ke slyšení rozhovor s kapelou DAT Politics. Středa naváže na hudební notu, v éteru zazní svého času velmi populární remixová show Petry Cihlářové Mixtape. Ve čtvrtek uslyšíte speciální vysílání magazínu Movies Only od Táni Zabloudilové, který vznikl při Mezinárodním dni žen 2009. Páteční vysílání uzavře speciální díl pořadu Rukopisy věnovaný Rádiu R. Vystupují v něm mimo jiné důležité postavy současného rádia – Jana Motala, Anetu Bednářovou, Helenu Poláčkovou a Michaela Kalábka.

Do čtvrtého roku existence vstupuje rádio se stovkou lidí podílejících se na jeho chodu, profesionálním studiem a spoustou nápadů. Poslechněte si, kam se rádio za tři roky posunulo.

aktualizace 8.11.: Petra Cihlářová díky pracovní vytíženosti nebude moci přijít, proto ve středu ve vysílání uslyšíte Vladislavu Krajčovou, které se budou moderátorky věnovat o to více.

Klíčová slova: Odposlech, pořady, archív rádia, narozeniny rádia

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.