20.02.2012 14:09


Naučné pořady v jarním semestru na Radiu R

Autor: Martina Pelcová | Kurz: Rádio Stisk | Kategorie: Pořady

Od jarního semestru 2012 funguje na Radiu R nová redakce naučných pořadů, kde se můžete pod vedením Michaela Kalábka setkávat s pořady angažovanými nebo vzniklými ve spolupráci se studenty vybraných oborů Masarykovy univerzity.

V sudé pondělky začínáme v 17:00 s AdVenture, zbrusu novým pořadem, kterým bude provázet Erik Werner. Každé dva týdny představí studentské start-upy a příběhy mladých podnikatelů.

Jednou se vzbouří Elišky...!!!, konkrétně každé sudé úterý v 17:00. Alespoň podle názvu pořadu Petra Salamona, který se věnuje občanské společnosti, aktivismu, lidským právům a nezávislé kultuře.

Liché středy od 16:00 patří severské kultuře. Hejsan Svejsan vznikl ve spolupráci se studenty skandinávských jazyků a kultury, kteří vás každé dva týdny naučí pár jazykolamných slovíček a představí to nejzajímavější z Norska, Švédska, Finska a Dánska. 

Střídat se budou v sudé středy se sociology. Sociologické imaginárium bude k ochutnání společně se sociologickou imaginací Martiny Hromádkové, Petera Frončka a Zuzany Botikové také od 16:00.

Hned na sociology navazuje v sudé středy 17:00 Akademická čtvrthodinka protáhnutá rovnou na půlhodinku. Dva Františci vtipně konfrontují nejrůznější exotické studjní obory současného vysokoškolského světa.

V liché týdny od 18:30 si naplánujte Plán B - politickou show s Tomášem Chalupským a jeho přáteli. 

Politkou se zabývá i Summit, který prezentuje studentský pohled na mezinárodní dění. Jak to vidí studenti Katedry politologie a mezinárodních vztahů? Poslouchejte každý lichý čtvrtek od 18:00. 

Na Summit navazuje v odlečeném tónu vedená reflexe dění v akademických senátech s názvem Jistě, pane senátore. Poslechněte si Jirku Kelnara každý lichý čtvrtek od 19:00.

Sudé čtvrtky v 19:00 vás zahřeje temperament Šárky Pantůčkové. Její pořad Kafé a maňána vás provede Středozemím. 

První neděli v měsíci v 19:00 si připněte Červenou stužku, pořad vznikající ve spolupráci s neziskovou organizací Společně proti AIDS. 

Klíčová slova: Radio R, naučné pořady, Michael Kalábek

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.