09.03.2018 15:08


Návštěvníci VIDA! science centra si procvičí manuální práci i logické myšlení

Autor: Martina Moresová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vědecký zábavní park VIDA! si pro návštěvníky přichystal několik novinek. Stálou expozici doplní výstava GeomeTRY, filmový dokument Predátoři anebo řemeslná dílna Bastlírna. Jarní víkendy jsou věnované rodinám s dětmi. Čeká na ně výcvik draků anebo velikonoční dílny. Dospělí mohou přijít na akci VIDA! After dark.

Vida science center. Foto: Martina Moresová

Brno – Vědecký park VIDA science centrum nabídne nové akce i výstavy.  Zájemci si až do 3. září procvičí matematické a logické myšlení na výstavě GeomeTRY. Kutilové si vyzkouší řemeslnou práci v Bastlírně, dílně s potřebnými nástroji a materiály. Speciální akce jsou přichystané jak pro děti, tak pro dospělé.

GeomeTRY se skládá z exponátů dovezených z německého matematického muzea. Podle manažera expozice Ondřeje Hlouši výstava představuje svět hravé matematiky. „Návštěvníci si zkusí různé prostorové hry a skládačky. Budou řešit hádanky či hlavolamy a také si rozvinou svá myšlení. Mohou se zapojit i do Diamantové loterie. Kdo si správně tipne, kterých 6 ze 49 diamantů je pravých, tak získá doživotní vstup do VIDA! zdarma,“ uvedl Hlouša.

Tvořivost návštěvníci uplatní v pracovní dílně Bastlírně. Vedení vědeckého parku tak chce vyjádřit podporu řemeslným pracím. „Dáváme lidem možnost vytvořit si cokoli budou chtít, bez návodu. My jim poskytneme materiál a nářadí, postup je na nich. Myslím si, že tento způsob tvoření je zábavnější a přináší radost z vlastního objevování,“ řekl ředitel VIDA! science centra Lukáš Richter. Bastlírna nebude otevřená pořád, zájemci ji mohou navštívit o víkendech.

Speciální program pro děti je naplánovaný na jarní víkendy. „Každou březnovou a dubnovou neděli se koná výcvik draků, který zahrnuje ohnivé pokusy. Velikonoční víkend věnujeme pokusům s barvami, budeme vyrábět zlatý déšť,“ sdělila mluvčí VIDA! Hana Laudátová.

Vědecký park pořádá několikrát do roka akce pro dospělé VIDA! After dark. „Ve vědeckém parku jsem se zúčastnila programu pro dospělé. Večer mě velice nadchl, ovšem nestihla jsem si vše zkusit, takže se tam určitě vrátím,“ řekla jedna z návštěvnic Eliška Hypšmanová. Příští VIDA! After dark se koná 6. dubna a tématem jsou hazardní hry a pravděpodobnost výhry, tedy casino.

VIDA! science centrum je v Brně už třetím rokem. Stálá výstava nabízí 170 interaktivních exponátů a je rozdělena do čtyř celků – planeta, civilizace, člověk a mikrosvět.

Klíčová slova: Brno, věda, VIDA!

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.