02.10.2019 14:39


Nečekané děkanské volno na Fakultě strojního inženýrství VUT v Brně. Při práci dělníci prokopli vodovodní vedení

Autor: Filip Brychta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Děkan Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně vyhlásil na dnešní den volno. Dělníci při pracích poškodili vodovodní vedení. Podle vyjádření vedení fakulty se do následujícího dne vyučování obnoví. Nyní jsou před budovou umístěny letáky, které informují příchozí o zrušeném vyučování. K odchodu z budovy jsou požádáni zaměstnanci a studenti nacházející se uvnitř budovy.

Uzavření FIS na VUT v Brně kvůli poškození vodovodní vedení nepustilo do školy studenty. Autor: Filip Brychta

Brno  Dělníci porušili vodovodní vedení u Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického (VUT) v Brně před jedenáctou hodinou dopolední. Celá budova se ocitla bez dodávky vody. Vyřazeny z provozu byly záchody a používat se nesmí ani nápojové automaty. Před budovou A1 se rekonstruuje parkoviště a právě na tomto místě  havárie vypukla. „S dokončením opravy počítáme už dnes. Další den by mělo být vyučování opět zahájeno,“ informovala redakci Stisku Radka Španihelová z vedení Fakulty strojního inženýrství VUT. Dále uvedla, že budovu nelze zcela uzavřít, ale studenti a zaměstnanci byli vyzváni k nevstupování do budovy. 

Studenti si mohli tuto informaci přečíst nejdříve na sociálních sítích. Vedení fakulty o tom informovalo prostřednictvím facebookového a instagramového účtu. „Naštěstí jsem se to dozvěděl včas na facebooku a do školy jsem nevyrazil. Bojím se, že přednášky nebudou nahrazeny a učivo z nich mi bude chybět,“ sdělil student fakulty Petr Chvátal. Každý student si ale informaci o děkanském volnu přečíst včas nestihl. „Dozvěděl jsem se to ve vlaku a teď musím čekat dvě hodiny na další spoj,“ řekl student prvního ročníku odcházející od budovy, který si nepřál být z osobních důvodů jmenován. 

Klíčová slova: aktualita, VUT, FIS, dekanske volno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.