22.05.2012 20:52


Nechceš-li opici, staň se jí

Autor: Aneta Sklenářová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Znáte ten pocit, jste společensky unavení a fyzikální zákony najednou přestávají platit. Váš obličej je s každým krokem blíže k zemi a chůze je těžkopádná. Znám řešení z této prekérní situace: utečte před opicí na strom!

Párty s přáteli, a někdy i bez nich, bývá tou nejhezčí částí týdne. Po náročném pracovním či studijním týdnu najednou zapomenete na všechny povinnosti a na jednu noc prostě vypnete mozek. V dnešní, rychle se měnící, společnosti je ale už i tato prostá a osvobozující zábava degradována na nudnou alkoholickou seanci. Nedávno jsem četla článek o studentech z Nového Zélandu, kteří klasické popíjení doslova povznesli na vyšší úroveň. Svoje párty totiž přesunuli, světe div se, na stromy.Aneta Sklenářová. Foto: Michal Cagala

Studenti si vezmou lahve alkoholu, sednou si na strom a pijí tak dlouho, dokud nespadnou na zem. V první chvíli jsem si říkala: „Proboha proč?“ Spousta opilců chce přece být co nejblíže zemi, protože se na ní prostě dobře spí. Ale na stromě? Studenti se dříve či později, v závislosti na vypitém alkoholu, stejně k zemi přiblíží. Zákony gravitace totiž fungují i pro opilce, přestože oni jsou vlivem svého opojení přesvědčeni o opaku. A takový pád ze stromu může docela i bolet. V daném článku ale nebyla o zraněních ani zmínka. Zřejmě funguje ono staré známé štěstí opilcovo.

Po uvědomění si tohoto faktu, jsem se na celou záležitost začala dívat úplně jinak. Po chvíli přemýšlení mi došlo, že studenti nevymysleli žádnou novinku. Je to přesně naopak, vrací se totiž zpět ke kořenům. Specifické a zvláštní pohyby, hlasité pořvávání, vysedávání na stromech. Připadá vám to povědomé? Ano, vracíme se do doby mnohem starší, než by si mohl kdokoliv myslet. Do prehistorických dob, kdy se z opic vyvinuli lidé. V žádných učebnicích se to nepíše, ale co když naši prapředci taky vysedávali na stromech a uváděli se do alkoholového opojení? Jestli ano, musím být na dnešní studenty opravdu pyšná. V dnešní době, kdy se vytrácí veškeré původní kulturní a sociální hodnoty, se najdou i tací, kteří oživují historii. A tak kdo ví, možná za pár let budeme všichni vysedávat na stromě s lahví alkoholu a budeme vzpomínat na dobu, kdy byla Země ještě relativně mladá.

Klíčová slova: opice, studenti, strom, alkohol

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.