01.11.2019 17:17


Nechtěl mu dát cigaretu, tak ho napadl. Soud mu uložil tři roky vězení za loupež

Autor: Filip Brychta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Obžalovanému muži z loupeže soud uložil tři roky odnětí svobody ve vězení s ostrahou. Martin Veselý podle obžaloby napadl poškozeného kvůli tabáku, který mu nechtěl dát. K incidentu došlo na vlakovém nádraží v Brně-Chrlicích na začátku července tohoto roku.

Městský soud v Brně

Brno – Z loupeže obviněnému Martinu Veselému dnes Městský soud v Brně uložil tři roky vězení ve věznici s ostrahou. Veselý podle obžaloby napadnul Filipa Slatinského u nádražní budovy v Brně-Chrlicích, protože chtěl získat jeho tabák. Stalo se to v noci prvního července tohoto roku. Podle výpovědi Slatinského ho Veselý strkal a dvakrát uhodil pěstí do obličeje. „Je mi líto toho, co jsem udělal. Byl jsem opilý, ale teď na sobě pracuju,“ uvedl u soudu Veselý.

Poškozený dle své výpovědi stál poblíž nádraží a balil si cigarety. Veselý k němu přišel a požádal jej o cigaretu, kterou mu dát odmítl. Následně jej měl fyzicky napadnout a tabák s papírky si odnést. Poškozený s obličejem od krve zaklepal na služební místnost výpravčích a přítomná zaměstnankyně jej pustila dovnitř. „Raději sem nás v místnosti zamkla, aby nás ten muž nenašel znovu. Potom jsem zavolala na policii a řekla jim, co se stalo,“ popsala svědkyně Eva Švestková událost. Následně jej poškozený viděl vejít do vlaku a Eva Švestková zavolala strojvedoucímu, který soupravu uzamkl až do příjezdu policie.

Podle obžalovaného ho k napadení vedlo to, že jej poškozený označil za cikána. Filip Slatinský tvrdí, že mu Veselý šahal do kapes u kalhot ale to obžalovaný odmítá. „Kluka, jemuž se to stalo, jsem znala. Jezdil se mnou často a nikdy s ním nebyl problém. Obžalovaného pána jsem ale nikdy neviděla,“ uvedla také Švestková.

Martin Veselý byl trestně stíhán a odsouzen již v minulosti. Jednalo se zejména o krádeže. Státní zástupce navrhl tři roky odnětí svobody a soud jeho návrh přijal. Rozsudek zatím nenabyl právní moci a obhajoba může podat odvolání.

Klíčová slova: soud, loupež, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.