11.10.2014 10:36


Nemocnice získala díky výtěžku z koncertu nové pomůcky

Autor: Veronika Hlavinková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na červnovém koncertu skupiny Chinaski ve vile Tugendhat vybrali organizátoři z nadačního fondu Kolečko sto tisíc korun. Za ně nakoupili pro dětskou traumatologii v brněnské dětské nemocnici stolek s chirurgickými pomůckami a polohovací postýlku. Nemocnice dar převzala ve čtvrtek devátého října. 

Brno – Nadační fond Kolečko, který pomáhá dětem postiženým následky dopravních nehod nebo jiným úrazem, uspořádal ve spolupráci s Muzeem města Brna ojedinělý kulturní zážitek v podobě koncertu skupiny Chinaski ve vile Tugendhat. Šedesát vstupenek v hodnotě tisíc korun návštěvníci vykoupili za několik dnů, přičemž desítky zájemců zůstaly na seznamu náhradníků. „Spojení legendární vily Tugendhat a jedné z nejlepších českých kapel Chinaski v rámci komorního akustického koncertu pro Kolečko je projekt z říše snů a jsme za něj hudebníkům i Muzeu města Brna nesmírně vděční,“ nadšeně přiznala Linda Jandová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Kolečko.

Nemocnice s Kolečkem spolupracuje už několik let.„Tentokrát byla zakoupena postýlka pro naše nejmenší, hospitalizované na jednotce intenzivní péče, a chirurgické pomůcky pro ambulanci dětské traumatologie,“ upřesnila mluvčí nemocnice Anna Mrázová. „V obou případech se jedná o věci do každodenního provozu, které jednak zpříjemní a usnadní péči o dětské pacienty, jednak nemocnici ušetří nemalé finanční výdaje,“ dodává Mrázová.

Koncert oslavil hned dvě výročí

V příštím roce uplyne šedesát let od doby, kdy se ve vile Tugendhat otevřelo rehabilitační středisko pro děti s vadami páteře, které fungovalo při dětské nemocnici následujících pětadvacet let. Své výročí však slaví i kolečko, což bylo hlavním spínačem celého projektu. „Rozhodli jsme se u příležitosti desátých narozenin požádat obyvatele jednotlivých regionů o podporu našich traumacenter účastí na jedinečných benefičních akcích,“ vysvětlila Jandová.

 

Česká pop-rocková kapela Chinaski letos slaví dvacet let na scéně. V únoru zcela vyprodala pražskou O2 Arénu, kde se sešlo šestnáct tisíc fanoušků. „Zajímavým opakem byla komorní atmosféra vily Tugendhat. Skupina předvedla exkluzivně v celé sestavě průřez repertoárem v akustické podobě,“ vykreslila situaci Mrázová. Skupina se k účinkování přihlásila sama. „Jsme rádi, že se Michal Malátný ozval. Ne každý chce hrát zdarma, i když pro dobrou věc, a tak výběr nebyl široký,“ přiznala předsedkyně rady Kolečka Linda Jandová.

 Nadační fond Kolečko se věnuje především přímé finanční podpoře všech osmi dětských úrazových center na území České republiky. Už mezi ně rozdělil peníze, lékařské přístroje, zdravotní pomůcky a vybavení za více než osm miliónů korun.

Klíčová slova: Chinaski, Kolečko, dětská nemocnice, nadace, koncert

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.