07.12.2013 22:06


Nepotřebné věci mohou lidé nosit na sbírku v Blansku

Autor: Marie Jahodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Oblečení, gramodesky, knihy nebo obrazy dnes lidé nosili na faru kostela sv. Martina v Blansku. Dobrovolníci zde uspořádali Sbírku věcí možných i nemožných. Vybrané dary se budou v březnu prodávat na bleším trhu u příležitosti charitativní módní přehlídky a některé darované oblečení se nejspíš objeví i na molu.

Blansko – Nenošený pravý kožich, velký plyšový medvěd nebo olejomalba. To vše dnes lidé přinesli na charitativní sbírku, kterou pořádá skupina Dealeři naděje. Vybrané věci poslouží na charitativní módní přehlídce, která bude příští rok v březnu.

„Sbírku letos pořádáme podruhé. Vloni jsme dostali neuvěřitelné množství věci. Za symbolické ceny jsme je prodali na přehlídce, kterou každoročně pořádáme. Peníze, které získáme, poté věnujeme na pomoc potřebným,“ vysvětlil jeden z organizátorů akce Ondřej Dyčka. V loňském roce uspořádali organizátoři sbírku v únoru, letos ji přesunuli už na prosinec. „Důvodů je více. Před Vánoci spousta lidí uklízí a také chceme část darovaného oblečení využít pro naše modelky a modely. Na přehlídce je pak budeme předvádět a dražit,“ objasnil Dyčka.

Část darovaných knih z dnešní sbírky. Foto: Marie JahodováV první den sbírky přišlo darovat věci okolo dvanácti lidí. „Přinesla jsem především oblečení, které už nenosím. Myslím, že je skvělé, když věci poslouží někomu dalšímu. Mám tuto akci moc ráda, přehlídky se pravidelně účastním. Na sbírku mi nosily věci i moje kamarádky, které dnes nemohly přijít,“ řekla jedna z návštěvnic Michaela Slouková. Dárci dnes nejvíce nosili knížky, gramodesky, oblečení, plyšáky, hračky a objevily se i kuriozity jako velký plyšový medvěd z třicátých let nebo pravý nikdy nenošený kožich.

„Občas se tu objevují opravdu zajímavé věci, vloni jsme třeba dostali obrovské plyšové prase nebo malý klavír pro děti. Co neprodáme, to samozřejmě nevyhodíme, ale po přehlídce darujeme blanenské charitě,“ doplnil Dyčka. Ti, kteří by do sbírky rádi přispěli, mohou své věci donést na faru i zítra a to od dvou do šesti hodin. „Pokud bude zájem, zopakujeme sbírku ještě v únoru jako v minulém roce. Pro nás je to samozřejmě skvělé a myslím, že i lidé jsou rádi, když se zbaví věcí, které jim doma zavazí,“ dodal Dyčka.

Klíčová slova: sbírka oblečení, nepotřebné věcí, přehlídka, charita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.